BiznesINFO.pl
Szkoła w Wielkopolsce z koronawirusem

Pikist

Szkoły w Wielkopolsce z rosnącymi zakażeniami. Kolejne dzieci przechodzą na nauczanie zdalne

16 Września 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Szkoła nie uchroniła się przed atakiem koronawirusa. Przekonały się o tym placówki z Wielkopolski, które mierzą się ze wzrastającą liczbą zachorowań. Pierwsze oddziały już podjęły decyzję o powrocie do nauczania w trybie zdalnym.

Nie jedna szkoła z koronawirusem na Wielkopolsce

Dla szkół w Baranowie, Jarocinie, Swarzędzu i Tulcach początek roku szkolnego w dobie pandemii okazał się trudny. Wszystko przez koronawirusa, który pojawił się na terenie placówek. Mimo wzrastającej liczby nowych infekcji w szkołach, sanepid z Wielkopolski uspokaja i twierdzi, że sytuacja jest pod kontrolą.

- Jest to malutki odsetek takich przypadków. [...] Pracownicy sanepidu szczebla powiatowego natychmiast reagują na każdą informację o nowych zachorowaniach w szkołach - przekonywała Jadwiga Kuczma-Napierała, dyrektor wielkopolskiego sanepidu. Podobne zapewnienia padły ze strony kuratorium z Wielkopolski. - Monitorujemy sytuację w szkołach, od dyrektorów szkół zbieramy systematycznie dane dotyczące sytuacji i zagrożeń - wyznała Aleksandra Kuś, wielkopolski wicekurator oświaty.

Szkoła na nauczaniu zdalnym

Dyrektor Zespołu Szkół w Tulcach przekazał, że koronawirusa wykryto u jednego z pracowników - katechety z pobliskiej parafii. Portal wtk.pl podaje, że poza nim izolacją objęto jeszcze dwóch duchownych, a decyzja w sprawie funkcjonowania szkoły jeszcze nie zapadła.

Chcąc zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i ograniczyć migrację koronawirusa, niektóre szkoły z Wielkopolski postanowiły powrócić do nauczania zdalnego. Na taki krok postawiła szkoła Akademii Pitagorasa w Baranowie - uczniowie klas IV-VIII od poniedziałku rozpoczną naukę z domu. Dzieci młodsze (klasy I-III) w dalszym ciągu będą uczyć się stacjonarnie w szkole.

Trudna sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce

Jak dotąd w Wielkopolsce wykryto 6 424 przypadki koronawirusa, a 245 osób zmarło. Tym samym Wielkopolska plasuje się na czwartym miejscu w wojewódzkim rankingu zachorowań (po Śląsku, Mazowszu i Małopolsce). Tylko dzisiaj potwierdzono tam 20 nowych infekcji i 1 zgon.

Portal wtk.pl podaje, że w Wielkopolsce pojawiły się dwa nowe ogniska zakażeń w powiecie gostyńskim. Siedliskami koronawirusa są nie szkoły, a dwa domy pomocy społecznej - w Rogowie i Chumiętkach, gdzie zakażonych jest po kilkadziesiąt osób. W Rogowie chorych jest 70 osób, a trzech pacjentów zmarło.

Z kolei testy przeprowadzone wśród osób przebywających w domu pomocy społecznej w Chumiętkach potwierdziły obecność patagenu u 49 z nich. Dlatego też na mocy decyzji Ministerstwa Zdrowia powiat gostyński znalazł się w koronawirusowej strefie żółtej, co wiąże się z powrotem niektórych obostrzeń. Jednak sanepid z Wielkopolski przekonuje, że sytuacja jest opanowana i powiat nie zostanie przeniesiony do strefy czerwonej.

Maria Glinka

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Polska i Świat

ZUS przygotował specjalny konkurs. Adresatami dzieci i młodzież

Czytaj więcej >
DENIS CHARLET/AFP/East News

Polska i Świat

Rośnie sprzedaż online - Google wprowadza dwa bezpłatne narzędzia dla przedsiębiorców do analizy i rozwoju e-biznesu

Czytaj więcej >
Konferencja KANABIZ

Polska i Świat

Podsumowanie Forum Rozwoju Branży Konopnej KANABIZ

Czytaj więcej >
Listy z ZUS i pieniądze

Polska i Świat

ZUS przygotowuje wypłaty 14. emerytur. Szykują je na listopad

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kontrola drogowa, wypisywanie mandatu przez policjanta za przekroczenie predkosci

Polska i Świat

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

Czytaj więcej >
inwestorzy

Polska i Świat

Polska przyciąga coraz więcej kapitału zagranicznego

Czytaj więcej >