Szczyt zachorowań na koronawirusa nastąpi za 11 dni?
pixabay/1662222
Autor Radosław Święcki - 16 Kwietnia 2020

Uniwersytet Waszyngtoński podał konkretną datę szczytu zachorowań w Polsce. To już niedługo

Kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Z prognoz amerykańskich specjalistów wynika, że jeszcze w tym miesiącu. Badacze wskazali konkretną datę.

Kiedy szczyt zachorowań?

Szczyt zachorowań na koronawirusa nastąpi w maju bądź w czerwcu – przewidywał kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki. Z prognoz amerykańskich specjalistów wynika jednak, że dojdzie do tego znacznie wcześniej.

Specjaliści Institute for Health and Evaluation (Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji) University of Washington opracowują prognozy epidemiologiczne dla wielu krajów świata, w tym również dla Polski.

Z ich analiz wynika, że szczyt zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa w Polsce nastąpi 27 kwietnia i potrwa przez kilka dni.

Wirusolog twierdzi, że jest szansa, iż wirus może stracić siłę rażenia. Tłumaczy, kiedyWirusolog twierdzi, że jest szansa, iż wirus może stracić siłę rażenia. Tłumaczy, kiedyCzytaj dalej

Amerykanie – jak podaje Polska Agencja Prasowa - przewidują, że 27 i 28 kwietnia dobowa liczba zgonów w Polsce może sięgnąć 72. Podobnie może być jeszcze przez kilka dni do końca kwietnia. W tym okresie z powodu Covid-19 może być hospitalizowanych około 2,5 tys. pacjentów, spośród których prawie 630 chorych może wymagać pobytu na oddziale intensywnej terapii. Większość z nich (ponad 550 pacjentów) wymagać będzie użycia respiratora.

Od maja będzie lepiej?

Z początkiem maja liczba przypadków koronawirusa, a także zgonów powinna zacząć spadać. Z prognoz specjalistów wynika, że np. 13 maja w ciągu doby umrze 44 osób, a już na początku lipca zaledwie kilka osób dziennie.

Mogą wyłamać zamki i z policją wejść na twoją działkę. Nowa wersja tarczy z porażającym przepisemMogą wyłamać zamki i z policją wejść na twoją działkę. Nowa wersja tarczy z porażającym przepisemCzytaj dalej

Dzięki temu, gdyby to się potwierdziło, z początkiem lipca liczba zgonów zwiększałaby się jedynie w nieznacznym stopniu. W pierwszej połowie lipca w sumie może być około 2,5 tys. zgonów, a na początku sierpnia – 2550 – podaje PAP.

Autorzy prognozy zastrzegają jednak, że ich dane obarczone są pewnym błędem prognostycznym, stąd liczba zachorowań, hospitalizacji oraz zgonów może być nieco większa lub mniejsza.

Z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że zakażonych koronawirusem w Polsce jest 7771 osób (stan na popołudnie 16 kwietnia). Z powodu wirusa zmarły do tej pory 292 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu
  3. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News