Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ty też możesz otrzymać dzisiaj ważnego SMS. Lepiej go nie przegap, komórkę miej pod ręką
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 30.08.2020 02:00

Ty też możesz otrzymać dzisiaj ważnego SMS. Lepiej go nie przegap, komórkę miej pod ręką

SMS z alertem RCB. Warto mieć telefon pod ręką.
pixabay.com

SMS i alert RCB w najbliższych dniach

SMS z alertem RCB może mieć maksymalnie 160 znaków ze spacjami. To ostrzeżenie wysyłane do Polaków w związku z zagrożeniami na nich czekającymi. Alert RCB nie może posiadać polskich znaków. Ostatnie SMS-y z alertami RCB dotyczyły głównie pogody.

SMS z alertem RCB będzie bardzo ważną informacją w ten weekend. O pogodzie, która na pewno zaskoczy Polaków informuje także IMGW za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Niestety, ale Polacy mogą narzekać na prognozę podającą momentami w skrajność.

SMS z alertem RCB, którego lepiej nie lekceważyć

SMS z alertem RCB powędruje to mieszkańców południowych, centralnych i północno-wschodnich regionów. "Gwałtowne burze na południu oraz w centrum Polski! Głównym zagrożeniem będą porywy wiatru, miejscami do 100-120 km/h. Możliwa trąba powietrzna. Opady gradu do 3-5 cm oraz nawalne opady deszczu, do 40-50 mm. Rozwój burz wystąpi w późniejszych godzinach popołudniowych." - prognozuje IMGW na Twitterze.

SMS z alertami RCB to nie wszystko. IMGW wydało ostrzeżenie dla dziewięciu województw zagrożonych silnymi burzami z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami z gradem IMGW wydał w niedzielę dla woj. opolskiego oraz zachodniej części woj. śląskiego. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad" - podaje IMGW. Z kolei na Podkarpaciu będzie upał do 33 stopni.