Sklepy bez limitów osób
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 30 Maja 2020

Od dzisiaj nowe zasady w sklepach. Jak się przygotować na zakupy?

Sklepy wkraczają w nową pandemiczną rzeczywistość wraz z wejściem w życie kolejnego etapu zmniejszania obostrzeń. Od dziś obowiązują nowe zasady w trakcie robienia zakupów. Co nas czeka w sklepach?

Sklepy ugoszczą więcej klientów

Czwarty etap łagodzenia restrykcji wprowadza ważne zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Od dzisiaj przestaje bowiem obowiązywać limit osób, które mogą jednocześnie przebywać w placówce handlowej. Identyczne zasady dotyczą gastronomii – podają wiadomosci.gazeta.pl.

Zniesienie limitu przełoży się z pewnością na zwiększoną liczbę klientów, dlatego też nakaz noszenia maseczek w sklepach w dalszym ciągu pozostaje w mocy. Przed wejściem do sklepu należy zdezynfekować dłonie lub założyć rękawiczki ochronne. Ponadto zalecane jest zachowanie bezpiecznego dystansu od innych konsumentów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Odmrażane sklepów

Zniesienie limitu osób w sklepach to już kolejna modyfikacja zasad obowiązujących w handlu w czasie pandemii. Wcześniej zniesiono godziny dla seniorów, które obowiązywały między 10-12 w dni robocze i podjęto decyzję o ponownym otwarciu wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych w weekendy.

Ważnym momentem dla zakupowiczów była także zmiana przeliczania liczby osób, która może przebywać w sklepie. Pierwotny system polegał na uzależnianiu liczby osób od ilości kas – w sklepie mogło przebywać trzykrotnie więcej osób niż wskazuje na to liczba kas. Od 20 kwietnia wprowadzono przelicznik powierzchniowy, zgodnie z którym w sklepach powyżej 100 mkw. na jedną osobę przypadało 15 mkw. Od dziś ten limit przestaje obowiązywać, ale w dalszym ciągu należy stosować się do pozostałych reguł reżimu sanitarnego.

Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićPolacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania
Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuSpisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News