BiznesINFO.pl
Ile zarabiają uczestnicy "Sanatorium miłości"?

eastnews/Tricolors

Sanatorium Miłości nie każdemu pomogło znaleźć drugą połówkę. Ale wiemy, ile zarobili uczestnicy

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Przed tygodniem zakończyła się trzecia edycja popularnego programu TVP "Sanatorium miłości’. Tym razem jego uczestnikom nie udało się znaleźć drugiej połówki. Bez wątpienia jednak przeżyli przygodę życia i choć niewiele, to na programie

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega idea programu "Sanatorium miłości"

  • Ile zarobili jego uczestnicy

  • Jaką stawkę otrzymuje prowadząca program Marta Manowska

„Sanatorium Miłości”. Ile zarobili uczestnicy popularnego programu?

Trzeba przyznać, że ten program TVP się udał. Zakończona przed tygodniem trzecia edycja „Sanatorium miłości” podobnie jak dwa poprzednie sezony cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród widzów. Obecność programu pokazuje, że telewizyjne show nie musi być przeznaczone dla pięknych i młodych, a z powodzeniem mogą występować w nich również osoby starsze, które jak się okazuje wcale nie ustępują młodzieży energią i entuzjazmem.

Czytelnikom, którzy programu jeszcze nie widzieli przypomnijmy, że w „Sanatorium miłości” bierze udział 12 uczestników (6 kobiet i 6 mężczyzn), w wieku 60 plus. Przez miesiąc mieszkają w jednym z uzdrowisk, gdzie wykonują różnego rodzaju zadania, przechodzą zabiegi, ale też poznają się miedzy sobą, gdyż założeniem programu (jak zresztą wskazuje jego nazwa) jest znalezienie miłości.

Ci, którzy oglądali minioną edycję wiedzą, że ze znalezieniem miłości tym razem nie było najlepiej (chyba, że komuś udało się nawiązać relację po zakończeniu zdjęć). Bez wątpienia jednak uczestnicy przeżyli przygodę życia i jak się okazuje, troszkę na programie zarobili.

Symboliczna kwota dla uczestników "Sanatorium miłości"

Piszemy „troszkę”, gdyż kwota za miesięczny udział w programie nie była astronomiczna. Z informacji przekazanych przez serwis Pomponik.pl wynika, że było to ok. 1,5 tys. zł netto, co oznacza, że uczestnicy „Sanatorium miłości” zarabiali dziennie ok. 50 zł.

[EMBED-11]

- Dostaliśmy niewielkie wynagrodzenie. W naszym regulaminie było zapisane, że będzie to symboliczne wynagrodzenie i faktycznie takie było. Dla mnie samo uczestnictwo było frajdą, a jeszcze jak zapłacili, to trzeba się cieszyć z tego powodu. To była naprawdę symboliczna kwota – powiedziała w rozmowie z portalem Iwona Mazurkiewicz, uczestniczka drugiej edycji „Sanatorium miłości”, której udało się znaleźć w programie drugą połówkę.

Warto jednak zauważyć, że bohaterowie programu mieli zapewnione wyżywienie, opiekę lekarską, a także zabiegi lecznicze.

Portal ujawnia również, że prowadząca „Sanatorium miłości” Marta Manowska za prowadzenie pierwszego sezonu programu, otrzymywała za ok. 8-10 tys. zł za każdy odcinek (sezon liczy ok. 10 odcinków).

Wysoka oglądalność programu. TVP szykuje 4. edycję

Zakończoną w zeszłą niedzielę trzecią edycję „Sanatorium miłości”, jak podaje serwis Wirtualne Media, oglądało średnio 3,24 mln widzów, co przełożyło się na 21,89 proc. udziału TVP 1 w rynku telewizyjnym i dało stacji pozycję zdecydowanego lidera rynku (co ciekawe również wśród widowni w wieku 16-49 lat). Wpływy z reklam wyniosły 8,64 mln zł.

Największą widownię zgromadził finałowy odcinek „Sanatorium miłości”, który obejrzało 3,5 mln widzów.

Zgodnie z zasadą, że „nie zarzyna się kury...”, TVP 1 planuje kolejną edycję „Sanatorium miłości”, którą będzie można oglądać najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Na razie publiczny nadawca ogłosił rozpoczęcie castingów do czwartego sezonu programu. Zainteresowani, mają czas na zgłoszenie do 13 sierpnia.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Licencja na posiadanie psa. Do Senatu wpłynęła kuriozalna petycja

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polski Kongres Klimatyczny 2023

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Fundusz Przeciwdziałania Covid-19. Środki pozabudżetowe są wykorzystywane do finansowania programów rządowych

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zebrała dużą kwotę na leczenie raka. Okazało się, że go nie ma. Oszustka pieniądze wydała na życie

Czytaj więcej >
Pieniądze, złotówki, Władysław Jagiełło, PLN, przelew, bank

Polska i Świat

Do zgarnięcia nawet 70 000 zł. Dzisiaj ostatni dzień na złożenie wniosku

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 21.02.2019. n/z Kasa fiskalna z wydrukowanym paragonem.

Polska i Świat

Paragon grozy za parkowanie. Wystąpiła awaria systemu

Czytaj więcej >