BiznesINFO.pl
Rok bonu turystycznego

Biznes Info

Rok bonu turystycznego. Wiemy ilu Polaków skorzystało

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

1 sierpnia minie rok od wprowadzenia bonu turystycznego. Resort rozwoju, pracy i technologii przekazał nam dane odnośnie tego ilu Polaków skorzystało dotąd ze świadczenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • 1 sierpnia mija rok od wprowadzenia bonu turystycznego

  • Kto może skorzystać ze świadczenia

  • Do kiedy można korzystać z bonu

Rok bonu turystycznego

W niedzielę 1 sierpnia mija pierwsza rocznica wejścia w życie bonu turystycznego. Jego koncepcja narodziła się dwa lata temu w okresie kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi. Ówczesne Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zaproponowało wprowadzenie rozwiązania, które z jednej strony umożliwi zorganizowanie wakacji dla najbardziej potrzebujących, z drugiej wesprze polską branżę turystyczną.

O ile wsparcia branży turystycznej nikt nie kwestionował (zwłaszcza po tym jak jej kondycję nadwyrężyła pandemia), to długo zastanawiano się nad tym, komu bon ma się należeć.

Ostatecznie zdecydowano, że bon turystyczny przeznaczony będzie dla rodzin pobierających 500 plus, tyle, że tym razem świadczenie nie będzie wypłacane w gotówce a właśnie w formie bonu o wartości 500 zł na dziecko.

- Zgodnie z ustawą o Polskim Bonie Turystycznym płatności bonem można dokonać za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne - także jednodniowe - realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego - przypomina w komentarzu dla Biznes Info Biuro Komunikacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Ilu skorzystało?

Zwróciliśmy się do resortu o dane dotyczące dotychczasowego wykorzystania bonu turystycznego.

- Liczba wygenerowanych bonów to 4 336 572. Liczba aktywnych bonów wykorzystanych całkowicie wynosi 966867. Z kolei liczba aktywnych bonów wykorzystanych częściowo wynosi 440835 - przekazuje naszej redakcji resort rozwoju, pracy i technologii.

Uprawnionych do skorzystania z bonu turystycznego jest 6,5 mln dzieci.

Termin realizacji bonu turystycznego mija pod koniec marca przyszłego roku, co oznacza, że będzie możliwość z jego skorzystania również po wakacjach.

Tuż przed tegorocznymi wakacjami zwróciliśmy się do resortu rozwoju, pracy i technologii z pytaniem, czy rozważane jest przedłużenie ważności świadczenia, tak by np. ci, którzy nie będą mieli możliwości wykorzystania bonu tego lata mogli to zrobić za rok.

- Będziemy na bieżąco obserwować wykorzystanie bonów w nadchodzących miesiącach, co pozwoli nam wyciągnąć wnioski na temat ewentualnej możliwości przedłużenia tego programu. Wówczas, po zakończeniu rozpoczętych już analiz, zostanie podjęta i ogłoszona  decyzja w tej kwestii - przekazało nam Biuro Komunikacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Polska i Świat

ZUS nadal wypłaca wyprawki. Spóźnialscy mają jeszcze trochę czasu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Polska i Świat

ZUS przygotował specjalny konkurs. Adresatami dzieci i młodzież

Czytaj więcej >
DENIS CHARLET/AFP/East News

Polska i Świat

Rośnie sprzedaż online - Google wprowadza dwa bezpłatne narzędzia dla przedsiębiorców do analizy i rozwoju e-biznesu

Czytaj więcej >
Konferencja KANABIZ

Polska i Świat

Podsumowanie Forum Rozwoju Branży Konopnej KANABIZ

Czytaj więcej >
Listy z ZUS i pieniądze

Polska i Świat

ZUS przygotowuje wypłaty 14. emerytur. Szykują je na listopad

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kontrola drogowa, wypisywanie mandatu przez policjanta za przekroczenie predkosci

Polska i Świat

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

Czytaj więcej >