kierowca-publicdomainpictures-georgehodan
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Maja 2020

Gastronomia przykryła zmiany na drogach. Kierowco, będziesz mieć teraz mniej zmartwień za kółkiem

Restrykcje dla branży beauty oraz gastronomii zostały częściowo zniesione. Dzięki temu do pracy wrócili fryzjerzy, kosmetyczki, a także bary i restauracje, przy określonych regułach sanitarnych. Zmiany czekają także kierowców - informuje “Rzeczpospolita”.

Restrykcje zniesione. Trzeci etap odmrażania gospodarki

W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Kolejne restrykcje zostały zniesione lub poluzowane. Od poniedziałku 18 maja pracować mogą fryzjerzy, kosmetyczki, a także restauracje i bary. Działalność mogą prowadzić też obiekty sportowe i kina plenerowe. Takie miejsca obowiązują restrykcje i wytyczne opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz rząd.

Do fryzjera weź lepiej więcej pieniędzy niż zwykle. Za nawet najprostsze strzyżenie dodatkowo zapłaciszDo fryzjera weź lepiej więcej pieniędzy niż zwykle. Za nawet najprostsze strzyżenie dodatkowo zapłaciszCzytaj dalej

Restrykcje dla kierowców zniesione

“Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że nie to koniec zmian. Na tym etapie rząd zdecydował tez o zniesieniu restrykcji związanych z jazdą samochodem. Od dziś nie trzeba już uzasadniać konieczność podróży. Można podróżować wszędzie, z kompletem pasażerów. Jednak należy pamiętać o tym, że dalej trzeba zakrywać usta i nos.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę

Według restrykcji wprowadzonych przez rząd, w samochodzie trzeba mieć zakrytą twarz (maseczką lub czymś innym), jeśli podróżuje się z osobami, z którymi się nie mieszka. Jeśli jedziemy z najbliższą rodziną, z którą mieszkamy, to nie musimy zakrywać ust i nosa. Ponadto osoby mające trudności z oddychaniem lub nie są w stanie sobie założyć maseczki bądź innego zakrycia twarzy, nie muszą się martwić nakazem.

Dalej za to obowiązują restrykcje dla motocyklistów i rowerzystów. Pierwsi nie muszą zakrywać twarzy, jeśli podróżują w kasku integralnym lub szczękowym. Jeśli kask jest otwarty, to wtedy nakaz ich obowiązuje. Tak samo jest w przypadku rowerzystów. Wyjątkiem jest jazda po lesie i problemy zdrowotne.

Restrykcje ws. transportu miejskiego. Pojedzie więcej osób

Poluzowano także restrykcje dotyczące komunikacji miejskiej. Rząd podniósł limit pasażerów w autobusach, tramwajach i metrze. Do tej pory limit wynosił połowę miejsc siedzących w pojeździe. Od dziś obowiązuje limit 30 procent wszystkich miejsc stojących i siedzących.

Biedronka ma poważnego konkurenta. Jedna z sieci handlowych staje się popularniejsza od gigantaBiedronka ma poważnego konkurenta. Jedna z sieci handlowych staje się popularniejsza od gigantaCzytaj dalej

Polska wraca powoli do normalnego funkcjonowania, znoszone są restrykcje, przywracane są kolejne sektory gospodarki. Rosną także możliwości spędzania czasu w celach rekreacyjnych. Warto jednak pamiętać o tym, że epidemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła i wypada stosować się do obowiązujących wytycznych. To zwiększa szanse na powrót do normalności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar w Radomiu. Dym widać z innych miejscowości, sytuacja jest trudna
  2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z Brazylii
Kultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takKultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News