Rekompensata dla handlarzy
Wikipedia/Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44454873
Autor Maria Glinka - 30 Października 2020

Kolejna pilna decyzja Morawieckiego po zamknięciu cmentarzy. Tysiące Polaków wstrzymały oddech

Rekompensata w związku z zamknięciem cmentarzy będzie czekała na handlowców. Deklarację w tej sprawie złożył sam premier Mateusz Morawiecki. Głos w sprawie decyzji rządu na temat Wszystkich Świętych zabrał również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rekompensata w zapowiedzi premiera

Rekompensata ma zniwelować straty, które odczują osoby handlujące co roku na cmentarzach. Przypomnijmy, że zgodnie z najnowszą decyzją rządu wszystkie cmentarze na terenie całej Polski zostają zamknięte na najbliższe trzy dni. Obostrzenia dotyczą zatem nie tylko 1 listopada, kiedy to obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych, ale i 31 października oraz 2 listopada (tzw. zaduszki).

Rząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzjiRząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzjiCzytaj dalej

Na opieszałość w informowaniu obywateli i władz samorządowych w sprawie organizacji Wszystkich Świętych zwrócił uwagę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„1 mln zł kosztowało Miasto Stołeczne Warszawa przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu 1.11, wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku. Od tygodni prosiliśmy o decyzję. A rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy. Kpina”, czytamy w poście na oficjalnym profilu na Facebooku Rafała Trzaskowskiego.

Czy w związku z tym również samorządy będą mogły liczyć na rekompensatę od rządu? Założenia tej nowej, rządowej inicjatywy są na razie nieznane.

Już nie dwa tygodnie, jest nowa data zniesienia obostrzeń. Premier powiedział, niewielu zwróciło uwagęJuż nie dwa tygodnie, jest nowa data zniesienia obostrzeń. Premier powiedział, niewielu zwróciło uwagęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Już pewne, Polacy pracujący za granicą muszą przygotować się na mniej pieniędzy. Będą płacić podwójny podatek
2. Niewiarygodne. Podpis bohatera "W tyle wizji" na TVP Info zaskoczył widzów, brzmi groźnie?
3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

Rekompensata dla najbardziej poszkodowanych. Komentarze opozycji

O planowanej rekompensacie poinformował premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Twittera. „W związku z decyzją dot. zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu”, czytamy.

Wpis premiera skomentował m.in. Gabriel Grzejszczak, radny Rady Miejskiej w Pabianicach z ramienia Koalicji Obywatelskiej. „Spójrzcie w oczy ludziom, którzy handlują pod cmentarzami i zakupili kwiaty i znicze za tysiące złotych. Wczoraj @SasinJacek mówił coś innego. Jesteście oszustami i cynikami jakich polska polityka nie widziała. Hańba!”, czytamy na Twitterze.

Policja rusza z wielką akcją. Posypią się mandaty dla kierowców. Wiemy, gdzie drogówka będzie najbardziej aktywnaPolicja rusza z wielką akcją. Posypią się mandaty dla kierowców. Wiemy, gdzie drogówka będzie najbardziej aktywnaCzytaj dalej

Samorządowiec przywołał tym samym wypowiedź ministra aktywów państwowych Jacka Sa

W popularnym maśle wykryto salmonellę. Zobacz czy nie masz go w lodówceW popularnym maśle wykryto salmonellę. Zobacz czy nie masz go w lodówceCzytaj dalej

sina z 29 października. Na antenie RMF FM wicepremier przekazał, że rząd nie pracuje nad zakazem wstępu na cmentarze, a co za tym idzie – również nie podjął kroków w celu wyznaczenia zasad przekazywania rekompensaty.

- Obecnie nie planujemy wprowadzenia zakazu przemieszczania się czy zamykania cmentarzy. Ważne jest, aby wszyscy Polacy przestrzegali wszystkich zasad. Gdyby wszyscy przestrzegali zasad bezpieczeństwa z całą pewnością byłoby mniej zakażeń. To nie rząd będzie zakładał ludziom maseczki. Każdy musi zadbać o siebie oraz swoich najbliższych – mówił wczoraj Sasin.

Zaledwie dzień później rząd zmienił zdanie i podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy i planuje wypłaty rekompensat dla handlarzy.

Warto odnotować, że zamknięcie cmentarzy jest powiązane z nieustannie wzrastającą liczbą zachorowań na COVID-19. Dzisiaj padł kolejny rekord – przybyło aż 21 629 nowych przypadków. W ciągu doby walkę z chorobą przegrały 202 osoby. W dalszym ciągu najbardziej niepokojące wskaźniki rejestruje województwo mazowieckie (3416 nowych infekcji) oraz wielkopolskie (3082).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy
  2. Leki, których nie wolno ze sobą łączyć. Konsekwencje mogą być opłakane
  3. Dobra wiadomość dla klientów Biedronki. Sieć do końca roku chce zrealizować ważny plan
  4. Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i ty
  5. Wprowadzili kwarantannę na nowych zasadach. Już obowiązuje, wiele osób nie ma pojęcia
  6. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Nie żyje legenda Manchesteru United i mistrz świata, fani w żałobie
  7. Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują
Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i tyNawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i tyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News