Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > PZU rusza z szeregiem zmian, klienci będą zachwyceni. Świadczenie poznasz od razu
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 14.07.2020 02:00

PZU rusza z szeregiem zmian, klienci będą zachwyceni. Świadczenie poznasz od razu

Świadczenia z PZU on-line
Obraz Gosia K. z Pixabay

PZU z ekspresową wypłatą świadczeń. Ruszyła właśnie nowa, innowacyjna usługa państwowego ubezpieczyciela. Informacja o zdalnym zgłaszaniu wniosków o wypłatę została podana w poniedziałek. Jak dodali przedstawiciele Zakładu, klienci otrzymają od razu informację o proponowanej wysokości świadczenia. Jeżeli zaakceptują kwotę, pieniądze trafią na konto tego samego dnia.

Świadczenia z PZU także on-line

PZU w swoim komunikacie podało, że pieniądze na rachunku klienta znajdą się w tym samym dniu, w którym zaakceptuje on proponowaną wysokość świadczenia. Informacja o tym, jakich pieniędzy należy się spodziewać, ma pojawić się od razu. Usługa, która właśnie startuje, opiera się na przedstawionej na stronie wirtualnej makiecie, która ilustruje wizerunek człowieka - to na tym "internetowym fantomie" klient zaznacza urazy, jakich doznał.

Ubezpieczyciel jest pierwszą firmą w Polsce, która wystartowała z tego typu usługą. - Klienci nie muszą odwiedzać oddziału, żeby dostarczyć wymaganą dokumentację bądź złożyć wniosek o odszkodowanie. To duże ułatwienie, szczególnie teraz, w okresie pandemii - zapewnia w komunikacie firmy Małgorzata Kot z zarządu PZU Życie S.A. W internetowym panelu pojawiły się także nowe usługi. Zdalnie będzie można załatwić sprawy związane ze zgonami oraz narodzinami. I tutaj również od razu pojawia się informacja o kwocie świadczenia, jaką wypłaci PZU.

Po stronie klienta leży udokumentowanie, że zaznaczone na makiecie urazy są zgodne ze stanem faktycznym. Platforma poprosi o przesłanie dokumentacji medycznej w formie załączników. Jak podkreśla zakład, innowacyjna usługa sprawia, że świadczenia są wypłacane w tym samym dniu, w którym zostały zgłoszone. Klienci mogą przesyłać swoje wnioski za pośrednictwem strony internetowej lub w aplikacji mobilnej moje PZU.