BiznesINFO.pl
Świadczenia z PZU on-line

Obraz Gosia K. z Pixabay

PZU rusza z szeregiem zmian, klienci będą zachwyceni. Świadczenie poznasz od razu

14 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

PZU wypłaci świadczenie zdalnie. Od dzisiaj nie musisz fatygować się z dokumentami do oddziału państwowego ubezpieczyciela, a wniosek o wypłatę pieniędzy złożysz on-line. Innowacyjna usługa od PZU, pierwsza taka w Polsce. Przyglądamy się szczegółom świadc

PZU z ekspresową wypłatą świadczeń. Ruszyła właśnie nowa, innowacyjna usługa państwowego ubezpieczyciela. Informacja o zdalnym zgłaszaniu wniosków o wypłatę została podana w poniedziałek. Jak dodali przedstawiciele Zakładu, klienci otrzymają od razu informację o proponowanej wysokości świadczenia. Jeżeli zaakceptują kwotę, pieniądze trafią na konto tego samego dnia.

Świadczenia z PZU także on-line

PZU w swoim komunikacie podało, że pieniądze na rachunku klienta znajdą się w tym samym dniu, w którym zaakceptuje on proponowaną wysokość świadczenia. Informacja o tym, jakich pieniędzy należy się spodziewać, ma pojawić się od razu. Usługa, która właśnie startuje, opiera się na przedstawionej na stronie wirtualnej makiecie, która ilustruje wizerunek człowieka - to na tym "internetowym fantomie" klient zaznacza urazy, jakich doznał.

Ubezpieczyciel jest pierwszą firmą w Polsce, która wystartowała z tego typu usługą. - Klienci nie muszą odwiedzać oddziału, żeby dostarczyć wymaganą dokumentację bądź złożyć wniosek o odszkodowanie. To duże ułatwienie, szczególnie teraz, w okresie pandemii - zapewnia w komunikacie firmy Małgorzata Kot z zarządu PZU Życie S.A. W internetowym panelu pojawiły się także nowe usługi. Zdalnie będzie można załatwić sprawy związane ze zgonami oraz narodzinami. I tutaj również od razu pojawia się informacja o kwocie świadczenia, jaką wypłaci PZU.

Po stronie klienta leży udokumentowanie, że zaznaczone na makiecie urazy są zgodne ze stanem faktycznym. Platforma poprosi o przesłanie dokumentacji medycznej w formie załączników. Jak podkreśla zakład, innowacyjna usługa sprawia, że świadczenia są wypłacane w tym samym dniu, w którym zostały zgłoszone. Klienci mogą przesyłać swoje wnioski za pośrednictwem strony internetowej lub w aplikacji mobilnej moje PZU.

Tagi:

wypłataubezpieczeniaświadczenia socjalnePZUodszkodowanie

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >