psychologia biznesu gdzie studiować
Pixabay/geralt
Autor Paulina Musianek - 8 Lipca 2019

Psychologia biznesu - gdzie studiować? Najlepsze uczelnie

Psychologia biznesu - gdzie studiować ten kierunek? Jakie polskie uczelnie oferują kształcenie w tej dziedzinie? Przedstawiamy wykaz szkół wyższych.

Psychologia biznesu - gdzie studiować taki kierunek? Czy warto kształcić się w tym kierunku? Wyjaśniamy, na czym polega psychologia biznesu.

Psychologia biznesu - gdzie studiować?

Studia na kierunku psychologia biznesu kształcą w zakresie biznesu, zarządzania, psychologii ogólnej i socjologii. Zdobyta wiedza pozwala zauważyć wpływ mechanizmy psychologiczne w procesach związanych z postrzeganiem pieniądza, wartości, inwestycji i zachowań na rynkach finansowych. Coraz więcej uczelni otwiera tego typu kierunki.

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu można kształcić się na kierunku Komunikacja i psychologia w biznesie. Uczelnia oferuje takie studia pierwszego stopnia zarówno w trybie stacjonarnym jak i zaocznym. Studia na kierunku Psychologia w biznesie prowadzone są również w Wyższej Szkole Bankowej. Psychologia biznesu to też jedna z licznych specjalności, które można studiować na kierunku Zarządzanie w warszawskim Collegium Humanum. Nie można też zapominać o Uniwersytecie SWPS, który jako pierwszy w Polsce zaczął prowadzić taki kierunek studiów.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

Żeby dostać się na studia na kierunku psychologia w biznesie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę takie przedmioty maturalne jak język polski, matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy, biologia, chemia czy filozofia.

Na czym polega psychologia biznesu?

Psychologia biznesu łączy sztukę i naukę psychologiczną z praktyczną wiedzą na temat biznesu. Psycholog biznesu ma na celu pomóc organizacjom i ich pracownikom w osiągnięciu najwyższej wydajności i satysfakcji z pracy. Współpracuje z administracją w celu oceny kultury korporacyjnej, osób i zespołów, aby pomóc w tworzeniu zdrowego i produktywnego środowiska pracy. Tacy specjaliści mogą pracować zarówno w usługach doradczych, jak i jako pracownicy wewnętrzni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę? Rząd rozważa taką opcję
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. Pod Radomiem zabrakło już wody. Polskie zasoby wodne są porównywalne z... egipskimi
  4. Polacy nadal mają problemy z jazdą autostradami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News