Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Psychologia biznesu - gdzie studiować? Najlepsze uczelnie
Paulina Musianek
Paulina Musianek 22.03.2022 09:13

Psychologia biznesu - gdzie studiować? Najlepsze uczelnie

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Psychologia biznesu - gdzie studiować taki kierunek? Czy warto kształcić się w tym kierunku? Wyjaśniamy, na czym polega psychologia biznesu.

Psychologia biznesu - gdzie studiować?

Studia na kierunku psychologia biznesu kształcą w zakresie biznesu, zarządzania, psychologii ogólnej i socjologii. Zdobyta wiedza pozwala zauważyć wpływ mechanizmy psychologiczne w procesach związanych z postrzeganiem pieniądza, wartości, inwestycji i zachowań na rynkach finansowych. Coraz więcej uczelni otwiera tego typu kierunki.

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu można kształcić się na kierunku Komunikacja i psychologia w biznesie. Uczelnia oferuje takie studia pierwszego stopnia zarówno w trybie stacjonarnym jak i zaocznym. Studia na kierunku Psychologia w biznesie prowadzone są również w Wyższej Szkole Bankowej. Psychologia biznesu to też jedna z licznych specjalności, które można studiować na kierunku Zarządzanie w warszawskim Collegium Humanum. Nie można też zapominać o Uniwersytecie SWPS, który jako pierwszy w Polsce zaczął prowadzić taki kierunek studiów.

Żeby dostać się na studia na kierunku psychologia w biznesie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę takie przedmioty maturalne jak język polski, matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy, biologia, chemia czy filozofia.

Na czym polega psychologia biznesu?

Psychologia biznesu łączy sztukę i naukę psychologiczną z praktyczną wiedzą na temat biznesu. Psycholog biznesu ma na celu pomóc organizacjom i ich pracownikom w osiągnięciu najwyższej wydajności i satysfakcji z pracy. Współpracuje z administracją w celu oceny kultury korporacyjnej, osób i zespołów, aby pomóc w tworzeniu zdrowego i produktywnego środowiska pracy. Tacy specjaliści mogą pracować zarówno w usługach doradczych, jak i jako pracownicy wewnętrzni.