BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Polacy czekają na otwarcie Primarka. Wiemy, kiedy to nastąpi

19 Września 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Primark w Polsce powstanie w Galerii Młociny w Warszawie. Szczegółowe daty otwarcia nie są jeszcze znane, wiemy jednak, że sklep nie zostanie otwarty w tym roku.

Primark w Polsce jeszcze nie w tym roku

Primark, sklep irlandzkiej sieci odzieżowej, w tym roku nie zostanie jeszcze otwarty w Polsce - data jego otwarcia niestety opóźni się. Jak dowiedział się Business Insider Polska od Magdaleny Kabaty z agencji PR obsługującej Primarka, sklep ruszy dopiero w 2020 roku. Nie ujawnia jednak miesiąca otwarcia. Pojawić się ma w warszawskiej Galerii Młociny przy ul. Zgrupowania AK Kampinos 15 w Warszawie w dzielnicy Bielany.

Primark zatrudni 250 osób

O wejściu do naszego kraju irlandzkiego Primarka, promującego się hasłem "Niesamowita moda w niesamowitych cenach" (ang. "Amazing fashion at amazing prices"), mówi się już od połowy 2018 roku, kiedy to "Puls Biznesu" poinformował, że sklep sieci pojawi się w Galerii Młociny. Pół roku później przedstawiciele firmy oficjalnie potwierdzili ten news i ogłosili, że ruszyła rekrutacja pracowników do sklepu Primarka w Warszawie. W sumie wejście tej sieci do Polski da pracę 250 osób - nie tylko sprzedawcom, kierownikom sal sprzedaży, magazynierom i merchandiserom, ale również dyrektorom czy marketingowcom.

Warszawski sklep będzie miał dwa piętra, a jego powierzchnia handlowa ma zająć 3 660 m kw. “Sklep znajdzie się w głębi galerii, będzie tzw. najemcą-kotwicą, anchor tenant, co oznacza, że ma siłę przyciągania klientów zarówno dla siebie, jak i dla całej galerii” - zdradził w rozmowie z Polska Times Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment, współwłaściciela Galerii Młociny. Bez wątpienia Primark przyciągnie do siebie wielu polskich konsumentów. W sieci tej można dostać naprawdę niedrogie i dosyć dobrej jakości ubrania, buty a także wyposażenie domu. Nawet w porównaniu do różnych polskich sklepów z modą damską i męska, zagraniczne Primarki oferują ceny dosyć konkurencyjne.

Irlandzka firma odzieżowa Primark działa już od 1969 roku i obecnie jej sklepy można znaleźć w 11 europejskich krajach oraz w Stanach Zjednoczonych. Na ten moment sieć posiada około 350 sklepów.

Irlandzka firma odzieżowa Primark działa już od 1969 roku i obecnie jej sklepy można znaleźć w 11 europejskich krajach oraz w Stanach Zjednoczonych. Na ten moment sieć posiada około 350 sklepów.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >