Primark
Pixabay/PhotoMIX-Company
Autor Paulina Musianek - 19 Września 2019

Polacy czekają na otwarcie Primarka. Wiemy, kiedy to nastąpi

Primark w Polsce powstanie w Galerii Młociny w Warszawie. Szczegółowe daty otwarcia nie są jeszcze znane, wiemy jednak, że sklep nie zostanie otwarty w tym roku.

Primark w Polsce jeszcze nie w tym roku

Primark, sklep irlandzkiej sieci odzieżowej, w tym roku nie zostanie jeszcze otwarty w Polsce - data jego otwarcia niestety opóźni się. Jak dowiedział się Business Insider Polska od Magdaleny Kabaty z agencji PR obsługującej Primarka, sklep ruszy dopiero w 2020 roku. Nie ujawnia jednak miesiąca otwarcia. Pojawić się ma w warszawskiej Galerii Młociny przy ul. Zgrupowania AK Kampinos 15 w Warszawie w dzielnicy Bielany.

Primark zatrudni 250 osób

O wejściu do naszego kraju irlandzkiego Primarka, promującego się hasłem "Niesamowita moda w niesamowitych cenach" (ang. "Amazing fashion at amazing prices"), mówi się już od połowy 2018 roku, kiedy to "Puls Biznesu" poinformował, że sklep sieci pojawi się w Galerii Młociny. Pół roku później przedstawiciele firmy oficjalnie potwierdzili ten news i ogłosili, że ruszyła rekrutacja pracowników do sklepu Primarka w Warszawie. W sumie wejście tej sieci do Polski da pracę 250 osób - nie tylko sprzedawcom, kierownikom sal sprzedaży, magazynierom i merchandiserom, ale również dyrektorom czy marketingowcom.

Warszawski sklep będzie miał dwa piętra, a jego powierzchnia handlowa ma zająć 3 660 m kw. “Sklep znajdzie się w głębi galerii, będzie tzw. najemcą-kotwicą, anchor tenant, co oznacza, że ma siłę przyciągania klientów zarówno dla siebie, jak i dla całej galerii” - zdradził w rozmowie z Polska Times Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment, współwłaściciela Galerii Młociny. Bez wątpienia Primark przyciągnie do siebie wielu polskich konsumentów. W sieci tej można dostać naprawdę niedrogie i dosyć dobrej jakości ubrania, buty a także wyposażenie domu. Nawet w porównaniu do różnych polskich sklepów z modą damską i męska, zagraniczne Primarki oferują ceny dosyć konkurencyjne.

Irlandzka firma odzieżowa Primark działa już od 1969 roku i obecnie jej sklepy można znaleźć w 11 europejskich krajach oraz w Stanach Zjednoczonych. Na ten moment sieć posiada około 350 sklepów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News