Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Prezydent Duda zapowiada sowitą pomoc dla poszkodowanych w katastrofach. 6 tys. tylko na początek
Maria Glinka
Maria Glinka 29.06.2021 02:00

Prezydent Duda zapowiada sowitą pomoc dla poszkodowanych w katastrofach. 6 tys. tylko na początek

Beata Zawadzka/East News
Beata Zawadzka/East News

Andrzej Duda zamierza zawalczyć o pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic. W trakcie wystąpienia w Chrzanowie przekonywał, że będzie na ten temat rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą. Na początek pomoc ma opiewać na 6 tys. zł.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak Andrzej Duda chce wesprzeć poszkodowanych

  • Kto potrzebuje szczególnego wsparcia

  • Na jaki inny problem zwrócił uwagę prezydent

Andrzej Duda: będzie pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

W poniedziałek Andrzej Duda udał się na tournée po Lubelszczyźnie. W Chrzanowie prezydent spotkał się z mieszkańcami, których dotknęły nawałnice, żeby „zobaczyć na własne oczy i porozmawiać z tymi, którzy zostali poszkodowani, którzy ponieśli straty”. Andrzej Duda podziękował strażakom, ochotnikom i mieszkańcom, którzy nie zawahali się nieść pomoc w trudnych momentach.

Prezydent zapowiedział, że poszkodowani będą mogli liczyć również na wsparcie od państwa. Ma to być nie tylko „doraźna pomoc w wysokości 6 tys. zł”, lecz także we wszystkich możliwych formach.

Andrzej Duda zadeklarował, że będzie na ten temat rozmawiał z premierem. W planach jest także spotkanie z ministrem rolnictwa. - Postaram się, by wszystkie możliwości, jakie tylko są, po to, by państwa wesprzeć w tych trudnych sytuacjach, zostały użyte - oznajmił.

Andrzej Duda przekonywał, że szczególnego wsparcia wymagają rolnicy, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Jego zdaniem to władze państwowe muszą wziąć na siebie finansowy ciężar pomocy dla rolników, którzy z powodu kataklizmów znaleźli się w „trudnym położeniu”.

Najpierw dopłaty, potem walka o równe szanse rozwoju

Podczas wystąpienia Andrzej Duda wspomniał także o innych wyzwaniach, przed którymi stoi władza i mieszkańcy. Najwięcej uwagi poświęcił wyrównywaniu szans rozwojowych we wszystkich regionach kraju.

Prezydent ocenił, że realizacja tego założenia będzie możliwa dzięki modernizacji infrastruktury. Portal bankier.pl donosi, że zdaniem Andrzeja Dudy sieć dróg ekspresowych czy trasa Via Carpatia ma wymiar nie tylko lokalny, lecz także międzynarodowy.

- Mam nadzieję, że w krótkim czasie Lublin zostanie połączony z Rzeszowem […] drogą ekspresową co będzie oznaczało także dostęp do autostrady A4 - oświadczył prezydent, który liczy również na terminowe ukończenie całej trasy Via Carpatia. - To bardzo ważne dla rozwoju państw Trójmorza - stwierdził.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że dzięki rozbudowie infrastruktury mieszkańcy zyskują także dodatkowe korzyści w postaci lokowania inwestycji. - Zwiększa się zainteresowanie […] biznesowe tymi gminami, powiatami, przez które przechodzą drogi szybkiego ruchu czy autostrady - podkreślił prezydent.

Prezydent liczy, że Lubelszczyzna będzie kolejnym zachęcającym miejscem zarówno dla inwestorów, jaki i ludzi młodych, „żeby nie wyjeżdżali”. - Mam nadzieję, że tym zadaniom sprostamy - podsumował Andrzej Duda.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]