BiznesINFO.pl
warzywa-pexels-matthiaswilke

Zdjęcie autorstwa Matthias Wilke z Pexels

Prezydent chce związać sieciówkom ręce. Chodzi o polskie produkty w sprzedaży

19 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Polskie produkty powinny być kupowane w jak największym stopniu - uważa Andrzej Duda. Prezydent jest za wprowadzeniem regulacji zobowiązującej większe sieci handlowe do tego, by zawsze określony procent oferty stanowiły polskie produkty.

Polskie produkty najważniejsze. Jednoznaczne stanowisko Dudy

W piątek Andrzej Duda odwiedził Pińczów w województwie świętokrzyskim, gdzie rozmawiał z producentami i przetwórcami z branży rolno-spożywczej. Prezydent gościł m.in. w zakładach Gomar Pińczów. Duda zaznaczył na briefingu prasowym, że polskie produkty powinny być bardziej promowane, a ich dostępność w sklepach musi być większa.

Andrzej Duda: kupujmy polskie produkty

Urzędujący prezydent zaapelował o to, aby starać się w jak największym stopniu kupować polskie produkty. - Dzisiaj akurat mówimy o branży spożywczej, bo mówimy o produktach spożywczych, o tym, co produkują przede wszystkim nasi rolnicy. Ale ten apel jest generalny: starać się kupować produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju - powiedział Andrzej Duda, cytowany przez portal dlahandlu.pl.

Andrzej Duda podkreślił, że polskie produkty łatwo rozpoznać m.in. po kodzie kreskowym na opakowaniu. "Ten kod kreskowy, jeżeli ma początek 590 (...) to oznacza, że został on wyprodukowany w Polsce" - zwrócił uwagę prezydent.

Polskie produkty będą specjalnie oznaczane? Tego chce Duda

Duda oświadczył, że jest za wprowadzeniem regulacji obligującej duże sieci handlowe do tego, by zawsze określony procent oferty stanowiły polskie produkty. I dodał, że opowiada się też za tym, by na paragonie fiskalnym było oznaczenie, który z zakupionych produktów pochodzi z Polski.

- Kupujmy produkty polskie. Polskie produkty są bardzo wysokiej jakości, nasi rolnicy produkują świetną żywność, zbierają plony, zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, trzeba wspierać w związku z tym polskich rolników. Proszę o kupowanie polskiej żywności - apelował Andrzej Duda, cytowany przez dlahandlu.pl.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Pińczów to pierwsza miejscowość w woj. świętokrzyskim, którą odwiedził prezydent Andrzej Duda. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z rolnikami i kołami gospodyń wiejskich, które odbyło się w Samorządowym Centrum Kultury. Potem Duda odwiedził lokalne targowisko, gdzie rozmawiał z rolnikami i producentami żywności.

Tagi:

Andrzej Dudarolnictwo

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności

Czytaj więcej >

Handel

Kontrolowane zakupy urzędników fiskusa. Jeśli prowadzisz biznes, lepiej uważaj

Czytaj więcej >
Uścisk dłoni, biznes, praca

Handel

Badanie "Zakupy firmowe". Przedsiębiorcy obawiają się opóźnień w płatnościach

Czytaj więcej >

Handel

Znane sieci handlowe pod lupą UOKiK. Grożą im bardzo wysokie kary

Czytaj więcej >

Handel

Rekordowy wzrost sprzedaży w Biedronce. Sieć odnotowała sprzedaż na poziomie 17,58 mld euro

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Czesi robią zakupy w Polsce. W koszyku m.in. papierosy

Czytaj więcej >