BiznesINFO.pl
warzywa-pexels-matthiaswilke

Zdjęcie autorstwa Matthias Wilke z Pexels

Prezydent chce związać sieciówkom ręce. Chodzi o polskie produkty w sprzedaży

19 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Polskie produkty powinny być kupowane w jak największym stopniu - uważa Andrzej Duda. Prezydent jest za wprowadzeniem regulacji zobowiązującej większe sieci handlowe do tego, by zawsze określony procent oferty stanowiły polskie produkty.

Polskie produkty najważniejsze. Jednoznaczne stanowisko Dudy

W piątek Andrzej Duda odwiedził Pińczów w województwie świętokrzyskim, gdzie rozmawiał z producentami i przetwórcami z branży rolno-spożywczej. Prezydent gościł m.in. w zakładach Gomar Pińczów. Duda zaznaczył na briefingu prasowym, że polskie produkty powinny być bardziej promowane, a ich dostępność w sklepach musi być większa.

Andrzej Duda: kupujmy polskie produkty

Urzędujący prezydent zaapelował o to, aby starać się w jak największym stopniu kupować polskie produkty. - Dzisiaj akurat mówimy o branży spożywczej, bo mówimy o produktach spożywczych, o tym, co produkują przede wszystkim nasi rolnicy. Ale ten apel jest generalny: starać się kupować produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju - powiedział Andrzej Duda, cytowany przez portal dlahandlu.pl.

Andrzej Duda podkreślił, że polskie produkty łatwo rozpoznać m.in. po kodzie kreskowym na opakowaniu. "Ten kod kreskowy, jeżeli ma początek 590 (...) to oznacza, że został on wyprodukowany w Polsce" - zwrócił uwagę prezydent.

Polskie produkty będą specjalnie oznaczane? Tego chce Duda

Duda oświadczył, że jest za wprowadzeniem regulacji obligującej duże sieci handlowe do tego, by zawsze określony procent oferty stanowiły polskie produkty. I dodał, że opowiada się też za tym, by na paragonie fiskalnym było oznaczenie, który z zakupionych produktów pochodzi z Polski.

- Kupujmy produkty polskie. Polskie produkty są bardzo wysokiej jakości, nasi rolnicy produkują świetną żywność, zbierają plony, zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, trzeba wspierać w związku z tym polskich rolników. Proszę o kupowanie polskiej żywności - apelował Andrzej Duda, cytowany przez dlahandlu.pl.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Pińczów to pierwsza miejscowość w woj. świętokrzyskim, którą odwiedził prezydent Andrzej Duda. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z rolnikami i kołami gospodyń wiejskich, które odbyło się w Samorządowym Centrum Kultury. Potem Duda odwiedził lokalne targowisko, gdzie rozmawiał z rolnikami i producentami żywności.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >