Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polska reprezentacja nie dostanie 30 milionów zł premii za wyjście z grupy. Rzecznik rządu dementuje
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 05.12.2022 21:53

Polska reprezentacja nie dostanie 30 milionów zł premii za wyjście z grupy. Rzecznik rządu dementuje

reprezentacja Polski
domena publiczna

W ostatnim czasie w sieci krążyły informacje o tym, że nasi piłkarze za wyjście z grupy mieli dostać gigantyczną premię od rządu. Okazuje się jednak, że do tego nie dojdzie.

Różne źródła, w tym serwis sportowy WP donosiły, że premier Morawiecki podczas nieoficjalnej rozmowy obiecał naszej reprezentacji dziesiątki milionów złotych. Konkretnie miało to być nie mniej niż 30 mln zł premii za wyjście z grupy podczas MŚ 2022 w Katarze.

Rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do tych informacji oraz ich nie potwierdził. Pieniądze mają zostać przeznaczone na inne cele.

„Chcemy wesprzeć polską piłkę nożną w taki sposób, żeby powstał specjalny fundusz, który będzie zajmował się szkoleniem, rozwojem dzieci, które grają w piłkę nożną, budową infrastruktury dodatkowej, nowymi technologiami w sporcie czy kwestiami reprezentacji Polski. To są środki finansowe, które będą przeznaczona na te cele" – przekazał Müller podczas konferencji prasowej.

Dodał, że z samego budżetu państwa to będzie kwota wyższa niż te 30 mln zł.

Ile zarobi reprezentacja Polski

W sumie FIFA na nagrody przeznaczy 440 mln dolarów. Za wyjście z grupy, reprezentacja zarobiła 4 miliony dolarów. Z tej niebanalnej sumy płowa (2 mln dolarów) trafi do piłkarzy. Kwota ta zostanie podzielona na 26, gdyż tylu naszych piłkarzy wyjechało do Kataru.

Już za sam awans do MŚ w Katarze, PZPN zainkasował 9 milionów dolarów.

Drużyna która zdobędzie 3 miejsce na MŚ zgarnie 27 milionów dolarów. Wicemistrzowie świata wrócą z mistrzostw bogatsi o 30 milionów dolarów.

Mistrzowie świata 2022 otrzymają wynagrodzenie w wysokości 42 milionów dolarów.

Są to najwyższe stawki w historii mistrzostw świata w piłce nożnej.