Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > PKP Intercity oferuje tanie bilety na przejazdy. Promocja potrwa dwa miesiące
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 07.10.2022 11:51

PKP Intercity oferuje tanie bilety na przejazdy. Promocja potrwa dwa miesiące

pociąg
Domena publiczna

Spółka PKP Intercity proponuje pasażerom milion tanich biletów. Promocja na przejazdy będzie obowiązywać do 30 listopada. 

Jesienna promocja PKP Intercity

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes PKP Intercity poinformował o jesiennej promocji. W październiku i listopadzie spółka zaoferuje pasażerom milion tanich biletów.

Promocja obejmie wszystkie trasy i wszystkie rodzaje pociągów. Przykładowo ceny za przejazd z Warszawy do Krakowa zaczynają się już od 19 złotych. Promocja uwzględnia wszystkie ustawowe ulgi, np. dla uczniów i studentów, którzy zapłacą połowę tej kwoty. 

PKP Intercity ułatwiło wyszukanie najtańszych biletów na swojej stronie w zakładce “Łowcy Promo”, gdzie można znaleźć najlepsze oferty. Pule biletów w poszczególnych poziomach cenowych są jednak limitowane, warto zatem zaplanować podróż z wyprzedzeniem.

Dobre wyniki PKP Intercity

Podczas konferencji prasowej prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk pochwalił się wynikami spółki. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku z podróży skorzystało 43,5 mln pasażerów, to więcej niż w rekordowym roku 2019, kiedy to w analogicznym okresie z podróży skorzystało 37 mln osób. 

Prezes PKP Intercity wymienił przyczyny zwiększającego się zainteresowania koleją. Wskazał na coraz droższe paliwo oraz wysokie koszty transportu drogowego, zwrócił także uwagę na przywrócenie ruchu kolejowego na przystankach, które wcześniej były niedostępne dla pasażerów, a także pojawienie się dodatkowych przystanków. 

Tagi: PKP turystyka