Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pierwsze restauracje w Polsce wprowadziły potrawy z robakami. W ofercie burgery i pizza
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.03.2023 17:25

Pierwsze restauracje w Polsce wprowadziły potrawy z robakami. W ofercie burgery i pizza

None
7 Street - Bar & Grill

Wśród ostatnich dyskusji polskiej sceny politycznej na temat jadalnych robaków (który notabene napędziła Rosja) trzy warszawskie restauracje postanowiły wprowadzić owady do swojej oferty. Są to pierwsze takie punkty w Polsce, gdzie można spróbować owadów mącznika młynarki.

Jadalne owady już nad Wisłą

Jak donosi portal money.pl za horecanet.pl, chodzi o lokale 7 Street - Bar & Grill oraz Meet & Fit - Slow Food Burgers. W tych miejscach można zjeść burgery z jadalnymi robakami.

W składzie tychże burgerów, oprócz typowych składników jak rukola, ser cheddar czy sezonowana wołowina i pomidor, znalazły się również owady. Konkretnie, jest to gatunek mącznika młynarki.

W ofercie pizza i burgery

Nie są to jedyne punkty na mapie Warszawy, gdzie można zjeść owady. W swojej ofercie, jak podaje money.pl za portalem horecanet.pl, owady mącznika młynarki mają również lokale Frentzza - Pizza & Friends. Jak wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego sieci Łukasza Błażejewskiego przytaczanych przez money.pl, owady znalazły się na pizzy obok m.in. pomidorów czy bazylii.

Jak smakują owady mącznika młynarki w takich potrawach? Według Błażejewskiego cytowanego przez money.pl, mają one smakować jak pomidory z ziołami.

Efekt szumu medialnego

Money.pl przypomina, że Komisja Europejska w styczniu tego roku wydała zgodę na sprzedaż produktów zawierających mąkę ze świerszcza domowego. Sprawę rozdmuchano do twierdzenia, że wszyscy Polacy będą zmuszeni do jedzenia robaków zamiast mięsa.

Pierwsze informacje o tej teorii nie pojawiły się jednak w Polsce, a… w RosjiTamtejsze media zaczęły podawać, że taki los czeka całą Europę.

Tagi: jedzenie