BiznesINFO.pl

Wikimedia Commons, Maurice Flesier, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Papier toaletowy znów w zastraszającym tempie znika z półek. Wykupują go na potęgę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Brytyjczycy masowo wykupują papier toaletowy ze sklepów

Gdy Wielka Brytania ogłosiła wprowadzenie dodatkowych obostrzeń mających na celu przygotowanie kraju na drugą falę pandemii koronawirusa i ograniczenie liczby zachorowań, Brytyjczycy powrócili do schematów zachowań zaobserwowanych już w marcu bieżącego roku - ze względu na wzmożone wykupowanie niektórych towarów ze sklepów konieczne było wprowadzenie ich reglamentacji. jak donosi The Guardian, w ciągu zaledwie tygodnia sprzedaż papieru toaletowego wzrosła aż o 23 proc. Wzmożony popyt na papier toaletowy może wynikać z chęci zabezpieczenia się na czas, gdy ze względu na możliwe zaostrzenia rygoru sanitarnego dostępność tego produktu może być mniejsza - ze względu na nagły wzrost zapotrzebowania lub przerwanie łańcuchów dostaw. 

Papier toaletowy może stać się na Wyspach towarem deficytowym

Póki co skala wzrostu sprzedaży produktów pierwszej potrzeby, z których na czoło wysuwa się papier toaletowy, nie jest jeszcze w Wielkiej Brytnaii tak duża jak w marcu, gdy pandemia koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia były dla wszystkich nowością. Jednak producenci apelują do Brytyjczyków o rozwagę w wyborach zakupowych i zrezygnowanie z robienia nadmiernych zapasów. Już teraz w celu sprostania wzrostowi popytu na papier toaletowy firmy upraszczają proces produkcji, rezygnując z wytłaczania na papierze niektórych wzorów oraz dostarczając marketom większe opakowania, które są przez konsumentów najbardziej pożądane.

Tagi:

KoronawirusWielka Brytaniasklep

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]