Szef MSZ apeluje do Polski i Czech o otwarcie granic
pixabay/RalfWieckhorst
Autor Radosław Święcki - 17 Maja 2020

Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzenia

Mam nadzieję, że kontrole graniczne, które obecnie stosują polscy i czescy przyjaciele, zostaną zniesione w dającej się przewidzieć przyszłości – powiedział w sobotę podczas otwarcia granicy niemiecko-luksemburskiej szef niemieckiego MSZ Heiko Maas.

Apel o otwarcie granic

Apel o otwarcie granic padł podczas otwarcia granicy niemiecko-luksemburskiej. Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Luksemburga Jeanem Asselbornem na moście na rzece Mozeli między niemieckim Perlem a luksemburskim Schengen.

- Dzisiaj pokazujemy, że strefa Schengen nie została pokonana przez wirusa, że strefa Schengen powraca do życia – powiedział – cytowany przez Polską Agencję Prasową – szef MSZ Luksemburga.

Agencja przypomina, że w tym tygodniu Unia Europejska apelowała o otwarcie granic wewnętrznych i umożliwienie podróżowania, zalecając jednak, by granice zewnętrzne pozostały zamknięte dla większości podróżujących przynajmniej do połowy czerwca, by uniknąć drugiej fali infekcji pandemii koronawirusa.

Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiJuż jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nauczyciel w szale zwrócił się do Mateusza Morawieckiego. "Ile można sp******** rzeczy"?

Po spotkaniu z szefem MSZ Luksemburga Mass podkreślił, że w ciągu najbliższych dniach zatrzymane zostaną kontrole na granicy z Danią, a od połowy czerwca znikną kontrole na granicach z Francją, Austrią i Szwajcarią. Następnie wyraził nadzieję, że niebawem granice otworzą Polska oraz Czechy.

- Mam nadzieję, że kontrole graniczne, które obecnie stosują polscy i czescy przyjaciele, zostaną zniesione w dającej się przewidzieć przyszłości – powiedział szef niemieckiej dyplomacji.

Przypomnijmy, że polski resort spraw wewnętrznych poinformował w tym tygodniu o przedłużeniu ścisłych kontrolach na granicach do 12 czerwca. Z kolei czeskie władze poinformowały o trwających negocjacjach z Niemcami ws. zniesienia ograniczeń w podróżowaniu, podkreślając, że sytuacja epidemiczna w Niemczech nie jest tak stabilna, jak u innych sąsiadów Czech.

Sondaż dla onet.pl: Duże przetasowanie wśród kandydatów. Duda nie wygra w pierwszej turzeSondaż dla onet.pl: Duże przetasowanie wśród kandydatów. Duda nie wygra w pierwszej turzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  2. Nie żyje wybitna reżyserka. Lekarze byli bezsilni
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wyjechał na wakacje mimo epidemii. Może skończyć w więzieniu i zapłacić ogromną karę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News