BiznesINFO.pl
mapa polska (1)

Biznesinfo

Od nowego roku ruszają programy dofinansowań zwiększające efektywność energetyczną

1 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Od 2022 roku ruszają tzw. programy bezzwrotnych dofinansowań przedsięwzięć zwiększających efektywność energetyczną  – poinformowało we wtorek 1 grudnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Programy dofinansowań zostały wprowadzone w znowelizowanej w 2021 roku ustawie o efektywności energetycznej jako alternatywie dla podmiotów zobowiązanych w zakresie rozliczania obowiązku oszczędności energii.

pexels-gustavo-fring-3985170 (2)

600 zł i ulga podatkowa. Wystarczy się zaszczepić

CZYTAJ DALEJ

Podmioty zobowiązane (lub podmioty przez nie upoważnione) mogą realizować programy bezzwrotnych dofinansowań w celu współfinansowania przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej u odbiorcy końcowego (np. gospodarstwa domowe, MŚP).

Chodzi m.in. o: wymianę urządzeń lub instalacji służących do ogrzewania, lub przygotowanie ciepłej wody użytkowej na urządzenia, lub instalacje charakteryzujące się wyższą klasą efektywności energetycznej; przyłączeniu do sieci ciepłowniczej.

– Będzie to możliwe dzięki opublikowanemu 29 listopada 2021 r. rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wartości referencyjnych oszczędności energii finalnej dla przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz w sprawie sposobu obliczania tych wartości – czytamy.

Pukanie-pukanie do drzwi-wizyta-drzwi-mieszkanie-kontrola-biznesinfo

Nie odebranie telefonu może się skończyć wizytą policji. Do wielu osób zadzwoni GIS

CZYTAJ DALEJ

Jak podaje resort klimatu — założeniem programu jest przyspieszenie procesu modernizacji indywidualnych źródeł ciepła w celu przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. - Należy to uznać za istotne wsparcie dla programu "Czyste Powietrze" i działań mających na celu poprawę jakości powietrza w kraju — czytamy w informacji MKiŚ.

Programy dofinansowań mają pozwolić także na odblokowanie inwestycji proefektywnościowych u małych odbiorców końcowych, tj. w gospodarstwach domowych, przez spółki działające na rynku energii.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

150. dostawa skroplonego gazu sprowadzona przez PGNiG dotarła do Polski

Czytaj więcej >

Energetyka

Tauron zakończył budowę elektrowni fotowoltaicznej Choszczno II

Czytaj więcej >

Energetyka

Niewielkie podkręcenie gałki kaloryfera może dać wielkie oszczędności. Ekspert zdradził dlaczego

Czytaj więcej >

Energetyka

Nowy system rozliczania, tzw. net-billing już od 1 kwietnia

Czytaj więcej >

Energetyka

Gazprom chce więcej pieniędzy. Pozywa PGNiG do arbitrażu

Czytaj więcej >

Energetyka

Odbiorcy biznesowi mają zapłacić mniej za gaz o 25 procent

Czytaj więcej >