obostrzenia w sklepach
wikipedia/Holger.Ellgaard
Autor Wiktoria Pękalak - 9 Listopada 2020

Już niedługo sklepy ponownie się otworzą? Niektóre z nich mogą być zaraz dostępne

Wprowadzone obostrzenia zabraniają robienia zakupów w sklepach meblowych, jednak to może się niedługo zmienić. Kiedy zrobimy zakupy w IKEI, JYSKU, JULI i innych?

Obostrzenia w sklepach meblowych: zamknięta IKEA, JYSK, JULA, Agata Meble, ale na jak długo?

Jarosław Gowin powiedział ostatnio, że możliwe, że ze sklepów meblowych zostaną zdjęte obostrzenia. Dziś miały się odbyć rozmowy z przedstawicielami branży.

- Będę miał w poniedziałek telekonferencję z tą branżą, jeżeli uda nam się wypracować odpowiednie rozwiązania sanitarne, a równocześnie unikniemy generalnego lockdownu, to być może już wkrótce sklepy meblowe będą dostępne dla klientów - powiedział Gowin cytowany przez Business Insider w programie Tłit WP.

Po telekonferencji Gowin miał przedstawić ministrom wnioski, jakie wypłyną podczas spotkania. Jeśli sklepy meblowe miałyby się otworzyć to jeszcze w tym tygodniu.

Ministerstwo zdrowia zadecydowało o obostrzeniach

Gowin poinformował, że ministerstwo rozwoju nie chciało nakładać obostrzeń na sklepy meblowe. Taką decyzję podjęto ze względu na naciski ze strony resortu zdrowia, który stwierdził, że sklepy meblowe stwarzają zbyt duże niebezpieczeństwo.

- My proponowaliśmy (ministerstwo rozwoju - red.), aby sklepy meblowe były dostępne, Ministerstwo Zdrowia uważało, że one stwarzają spore zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. Przeważyło zdanie resortu zdrowia - informował wicepremier cytowany przez BI.

Dwa dni temu zostały wprowadzone obostrzenia dotyczące centr handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Od 7 listopada w ograniczonym stopniu funkcjonują galerie handlowe. Z zakazu wyłączone są jedynie punkty usługowe mające istotną wagę dla życia codziennego, takie jak: usługi fryzjerskie, kosmetyczne, placówki medyczne, a także apteki punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czytości, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami.

NFZ z pilnym ogłoszeniem dla pacjentów. Muszą natychmiast zgłaszać jeden problemNFZ z pilnym ogłoszeniem dla pacjentów. Muszą natychmiast zgłaszać jeden problemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownu
2. Klienci Biedronki muszą się przygotować. Sieć zapowiedziała ważne zmiany, dotyczy ogromnej ilości punktów
3. 500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. Znamy już szczegóły

Nie odkręcasz grzejników w mieszkaniu, bo szukasz oszczędności? Czas cwaniaków się kończy, i tak zapłaciszNie odkręcasz grzejników w mieszkaniu, bo szukasz oszczędności? Czas cwaniaków się kończy, i tak zapłaciszCzytaj dalej

Sklepy meblowe pozostały zamknięte, co oznacza, że nie zrobimy w tej chwili zakupów w IKEI, JYSKU, JULI, czy Agacie.

Cały czas w dyskursie politycznym powraca temat całkowitego lockdownu, jednak, jak twierdzą politycy, wszelkie obostrzenia, które wprowadza rząd, mają temu zapobiec.

Wraz z zamknięciem sklepów meblowych zawieszono także działalność miejsc kulturalnych, takich jak kina, teatry; muzea, galerie sztuki; czy domy kultury. Została zawieszona również działalność bibliotek.

Ponadto od 7 listopada nałożono ograniczenia na działalność branży hotelarskiej. Od soboty hotele są dostępne jedynie dla osób podróżujących w celach służbowych, dla sportowców w czasie zgrupowań i współzawodnictwa sportowego, dla osób z branży medycznej (w związku z funkcjonowaniem tzw. Hotelu dla medyka), a także pacjentów wraz z opiekunami, pod warunkiem, że konieczność zakwaterowania wynika z ich złego stanu zdrowia.

Biedronka, Lidl i Kaufland wprowadzają kolejne zmiany. Wszyscy powinni o nich wiedziećBiedronka, Lidl i Kaufland wprowadzają kolejne zmiany. Wszyscy powinni o nich wiedziećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sklepy właśnie ogłosiły. Kolejne zmiany w godzinach robienia zakupów
  2. Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzy
  3. W sobotę zamknęli część gospodarki, w niedzielę chcą sprawę odkręcać. Jest pomysł na otwarcie sklepów
  4. Niemcy handlują nim na potęgę. Gaz pieprzowy sprzedają nawet Somalii
  5. Odkrycie sprzed tysięcy lat na Śląsku. Ostatni tego typu skarb, powstał jeszcze przed Chrystusem
  6. Marcin Najman ocenił urodę liderki Strajku Kobiet. Skandaliczna wypowiedź, wielka kompromitacja boksera (WIDEO)
  7. Skuteczny sposób babć na wszelkie infekcje. Smakowita mikstura z miodu i cynamonu pomoże w przeziębieniu i grypie
Będzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersjeBędzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersjeCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News