pilne
biznesinfo
Autor Maria Glinka - 9 Kwietnia 2020

Podjęto decyzję dotyczącą obostrzeń po świętach. Premier podał daty

Obostrzenia w związku z pandemią ulegną przedłużeniu – taką decyzję ogłosił dzisiaj polski rząd. Co ze świętami i egzaminami w szkołach podstawowych i licealnych?

Obostrzenia bez zmian

Obostrzenia dotyczące poszczególnych sfer życia Polaków zostaną podtrzymane. Rząd poinformował, że nie ma potrzeby nakładania nowych, drastycznych ograniczeń w funkcjonowaniu zarówno obywateli, jak i przedsiębiorstw. Zdaniem premiera, gdyby ich nie wprowadzono to "mielibyśmy dzisiaj nawet 40 tys. zachorowań" - podaje tvn24.pl.

Rządzący nie zabraniają podróżowania na święta do rodziny, ale rekomendują pozostanie w domu. Zwracają uwagę, że może to mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia najbliższych członków rodziny, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Duda przedstawił 2 propozycje dla Polaków. Trwa specjalna konferencja prezydentaDuda przedstawił 2 propozycje dla Polaków. Trwa specjalna konferencja prezydentaCzytaj dalej

Praca szkół w dalszym ciągu będzie zawieszona

Z najnowszych szczegółów podanych w trakcie konferencji prasowej wynika, że szkoły i przedszkola pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Placówki mają w dalszym ciągu prowadzić nauczanie w trybie zdalnym.

Decyzją władz egzaminy ósmoklasisty i maturalne zostaną przesunięte. Dokładny termin testów ma zostać podany w najbliższym czasie, minimum 3 tygodnie przed egzaminami. Zdaniem premiera egzaminy nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu.

Zasiłek opiekuńczy na dzieci został również wydłużony.

Podstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćPodstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Wydłużenie ograniczeń w handlu i usługach, granice nadal zamknięte

Do 19 kwietnia zostają przedłużone ograniczenia dotyczące działalności galerii handlowych i miejsc publicznych takich jak teatry czy kina. W dalszym ciągu z pracy będą wyłączone zakłady fryzjerskie i punkty usług. Natomiast ograniczenia dotyczące imprez masowych mają obowiązywać do odwołania.

Z kolei do 3 maja mają być zamknięte granice Polski, a samoloty mają pozostać uziemione. Wydłużeniu ulegną także ograniczenia w ruchu kolejowym.

Jedno nowe ograniczenie wejdzie w życie tuż po świętach

"Podtrzymanie trudnego reżimu" ma zostać uzupełnione o obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej od przyszłego czwartku (16 kwietnia) - oznajmił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dalsze szczegółowe wytyczne w związku z walką z koronawirusem mają zostać ogłoszone po Wielkanocy.

Zakaz zgromadzeń podtrzymany

Ku niezadowoleniu części księży i hierarchów w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi, zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób pozostał w mocy. Przedstawiciele kościoła liczyli, że z uwagi na nabożeństwa wielkanocne limit zostanie zwiększony do 50 osób.

Jednak na ten moment w rządzie nie ma zgody na takie rozwiązanie, ponieważ mogłoby to poskutkować kolejnym przyrostem zachorowań.

Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzieńBędzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzieńCzytaj dalej

Do sytuacji w kraju ustosunkował się także prezydent Andrzej Duda. "Robimy wszystko, aby działania odpowiadały aktualnym zapotrzebowaniom" - oznajmił w trakcie dzisiejszego wystąpienia. Prezydent ma nadzieję, że "już niedługo powrócimy do normalnego trybu funkcjonowania".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News