Wkrótce dowiemy się jak będzie wyglądał nowy rząd
Wikipedia/Kanclerz99
Autor Radosław Święcki - 27 Września 2020

Sasin o powołaniu nowego rządu. Podział ministerstw będzie zupełnie inny

Nowy rząd będzie się składał z 14 a nie jak dotąd 20 ministerstw. O planowanej na najbliższe dni rekonstrukcji gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego mówił na antenie Radia Maryja wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Odchudzony nowy rząd

Wicepremier a zarazem minister aktywów państwowych Jacek Sasin gościł w sobotę w Radiu Maryja, gdzie uchylił rąbka informacji odnośnie tego w jakim kształcie będzie funkcjonował nowy rząd (po rekonstrukcji) Mateusza Morawieckiego. Odnosząc się do podpisanej w tym dniu umowy koalicyjnej wicepremier podkreślił, że “doszło do porozumienia i do zakończenia kilkutygodniowych negocjacji, które były toczone w ramach Zjednoczonej Prawicy”. Sasin zaznaczył, że dotyczyły one nie tylko kształtu nowego rządu, ale też minimum programowego, nawiązał też do niedawnego kryzysu koalicyjnego wywołanego głosowaniem nad ustawą dotyczącą ochrony zwierząt.

- Kończy to również okres zawirowań ostatnich kilku dni, kiedy rzeczywiście było bardzo blisko do tego, aby projekt Zjednoczonej Prawicy zakończył się w takim kształcie, jakim znamy go od pięciu lat. Na szczęście tak się nie stało, bo w poczuciu wszystkich uczestników tego procesu, ale przede wszystkim pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, Prawa i Sprawiedliwości, byłoby to coś najgorszego, co mogłoby się wydarzyć - powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową wicepremier.

Sasin podkreślił, że umowa koalicyjna jest dokumentem przeznaczonym dla stron, dotyczącym wspólnych działań, natomiast jego skutki będą bardzo wyraźne i zostaną przedstawione opinii publicznej w najbliższych dniach, przede wszystkim odnośnie kształtu rządu. Polityk zdradził, że czeka nas znaczące uszczuplenie gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. - To ma być 14 ministerstw w miejsce 20 obecnie funkcjonujących, więc spore zmniejszenie rządu, zmniejszenie liczby ministrów, ale również wiceministrów, a co za tym idzie - zmniejszenie udziału naszych koalicjantów w rządzie - powiedział wicepremier, przypominając, że Solidarna Polska i Porozumienie będą miały w nowym rządzie po jednym ministrze, a nie jak dotychczas - dwóch.

Polacy pracujący za granicą w nieszczęsnej sytuacji. Rząd łypie na ich pieniądze, z oburzenia chcą aż oddawać paszportyPolacy pracujący za granicą w nieszczęsnej sytuacji. Rząd łypie na ich pieniądze, z oburzenia chcą aż oddawać paszportyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ukradli mu 120 tys. zł. Sposób był banalnie prosty
2. Lekarze byli przekonani, że wyleczyli 10-latka. Rodzice proszą o pomoc
3. Wykroczenia, o których nie miałeś pojęcia. Możesz dostać za nie surowy mandat

Jarosław Kaczyński nową twarzą rządu

Sasin nie ujawnił nazwisk ministrów, którzy pożegnają się z rządem, ani tych, którzy zasilą jego szeregi. Wicepremier zdradził jednak, że wszystko na to wskazuje, iż wśród nowych twarzy w rządzie będzie prezes Jarosław Kaczyński jako wicepremier (lider partii rządzącej ma stanąć na czele komitetu nadzorującego MON, MSWiA, a także resort sprawiedliwości). Podkreślił również, że gabinet wzmocni obecność liderów partii koalicyjnych. - To spowoduje, że w rządzie będą wszystkie ośrodki decyzyjne: polityczne - liderzy trzech koalicjantów i administracyjny - w postaci premiera. Wszystkie uzgodnienia będą mogły odbywać się w ramach rządu. To sprawi, że rząd będzie działać dużo sprawniej, dużo szybciej będą podejmowane decyzje - podkreślił w Radiu Maryja wicepremier.

W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie kierownictwa PiS poświecone m.in. zmianom w rządzie. Z informacji PAP ze źródeł w kierownictwie PiS oraz z otoczenia premiera wynika, że do zmian w rządzie może dojść jeszcze w najbliższym tygodniu.

Listonosz zapuka do drzwi i wprawi w osłupienie. Poczta Polska wymyśliła im nową funkcję, ale to nie wszystkoListonosz zapuka do drzwi i wprawi w osłupienie. Poczta Polska wymyśliła im nową funkcję, ale to nie wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Irytuje Was niedziela bez handlu? Prawie nikt nie wie, że w Biedronce można zrobić zakupy
  2. Bardzo ważny polityk zakażony koronawirusem. Jest oświadczenie
  3. ING podjęło bardzo ważną decyzję. Klienci mają powody do radości
  4. Sklepy chcą wycofać niezwykle popularny produkt. Finansowo wszyscy wyjdziemy na tym źle
  5. Dowodu już nie wyrobisz tylko przez internet. Powraca stanie w kolejce w urzędzie
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem
Banknot 20-złotowy wart kilkaset złotych? Niektóre można teraz sprzedać za niemałą fortunęBanknot 20-złotowy wart kilkaset złotych? Niektóre można teraz sprzedać za niemałą fortunęCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News