Niemieckie złoto ukrywane w Pałacu w Roztoce?
wikipedia/Skiba
Autor Radosław Święcki - 31 Maja 2020

Wraca temat złota ukrytego przez Niemców na Dolnym Śląsku. Jedna z fundacji rzekomo zna miejsce jego ukrycia

Niemieckie złoto, które zostało ukryte pod koniec II wojny światowej znajduje się w Pałacu w Roztoce położonym na Dolnym Śląsku – przekonuje Polsko-Niemiecka Fundacja Śląski Pomost, powołując się na zapiski Egona Ollenhauera, esesmana, który miał być świadkiem ukrywania złota.

Niemieckie złoto w zamku?

Niemieckie złoto w Pałacu w Roztoce? Tak twierdzi Polsko-Niemiecka Fundacja Śląski Pomost, która powołuje się na „Dziennik wojenny”, w którym Egon Ollenhauer ujawnia lokalizację 11 skrytek z kosztownościami i dziełami sztuki. Jedna ze skrytek znajduje się właśnie w zamku. Ollenhauer – jak przypomina TVN 24 - był pomocnikiem Gunthera Grundmanna, który w okresie II wojny światowej był głównym konserwatorem zabytków Dolnego Śląska.

Od soboty uważaj w samochodzie, może cię czekać mandat 500 zł. Surowe kary za brak maseczkiOd soboty uważaj w samochodzie, może cię czekać mandat 500 zł. Surowe kary za brak maseczkiCzytaj dalej

Położony niedaleko Strzegomia Pałac w Roztoce ma skrywać 28 ton złota w sztabkach, monety i biżuterię. - Zgodnie z zapiskami Ollenhauera kosztowności zostały ukryte w głębokim na około 60 metrów kanale odpływowym, który następnie wysadzono w powietrze. Akcja była przeprowadzona pod nadzorem Grundmanna, a po jej zakończeniu oficerów, którzy brali udział w ukrywaniu skarbów zabito – mówi w rozmowie z TVN 24 Roman Furmaniak z Polsko-Niemieckiej Fundacji Śląski Pomost, dodając, że ukryte w Pałacu złoto to najprawdopodobniej przetopiony w sztabki kruszec pochodzący z obozów koncentracyjnych, który został ukryty w skrzyniach.

Furmaniak twierdzi, że skrytek pilnowali strażnicy, którzy w razie podejmowania prac poszukiwawczych czy wydobywczych mieli interweniować. Przedstawiciel fundacji twierdzi, że dysponuje dokumentami, które to potwierdzają.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Pytany o to, dlaczego fundacja zdecydowała się ujawnić lokalizację rzekomego ukrycia złota, Furmaniak podkreśla, że organizacja już dwa lata temu powiadomiła rząd, że jest w posiadaniu oryginalnych dokumentów w tej sprawie. - Chcieliśmy, by sprawa została zweryfikowana właśnie przez państwo, bo my zweryfikowaliśmy ją na własną rękę – wyjaśnia Furmaniak, podkreślając, że dotąd niewiele się w tej sprawie zadziało.

Prawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniPrawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniCzytaj dalej

Zła wiadomość dla poszukiwaczy-amatorów

Przedstawiciel fundacji przekonuje, że zapiski są prawdziwe i skrytki istnieją. Nie obawia się również, że w związku z ujawnionymi informacji na terenie zamku pojawi się liczne grono poszukiwaczy-amatorów niemieckiego złota. - Złoto ukryte jest na głębokości około 60 metrów, teren jest ogrodzony i monitorowany – wyjaśnia Furmaniak.

Właściciele pałacu w wydanym na Facebooku oświadczeniu zadeklarowali gotowość do współpracy z odpowiednimi organami administracji publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News