BiznesINFO.pl
zakupy-pexels-annashvets

Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Zakaz handlu doskwiera coraz bardziej. Ale dziś zakupy można zrobić w wielu więcej miejscach

28 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Niedziela handlowa w 2020 roku wypada bardzo rzadko. Na dodatek dziś jest wyjątkowy dzień - odbędą się wybory prezydenckie. Czy 28 czerwca to niedziela handlowa? Czy zakaz handlu dzisiaj obowiązuje? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Niedziela handlowa 2020. Czy dzisiaj zrobimy zakupy?

Niedziela handlowa to rzadkość w 2020 roku. Ograniczenie niedziel, w które można robić zakupy, to konsekwencja zaostrzenia przepisów o zakazie handlu w niedziele i święta. Warto podkreślić, że w tym roku jest o połowę mniej niedzieli handlowych niż w ubiegłym roku. W maju nie wypadła ani jedna niedziela handlowa. Czerwiec też nas nie rozpieszczał pod tym względem. Do tej pory nie mogliśmy w tym miesiącu robić zakupów w niedzielę. A czy 28 czerwca to niedziela handlowa?

Niedziela handlowa w czerwcu

W 2020 roku niedziela handlowa wypada w sumie tylko 7 razy. Według obowiązujących przepisów zakupy można było zrobić 26 stycznia, a kolejne okazje były w kwietniu - dokładnie 5 i 26 kwietnia. Mamy końcówkę czerwca i dopiero teraz wypada kolejna niedziela handlowa - 28 czerwca możemy zrobić zakupy. To oznacza, że otwarte będą największe sklepy i centra handlowe.

Niedziela handlowa 28 czerwca to jedyna, która wypada w czerwcu. Warto z niej skorzystać, ponieważ następna okazja na niedzielne zakupy wypada dopiero 30 sierpnia. Jeszcze dłużej będzie trzeba poczekać na miesiąc, w którym będą dwie niedziele handlowe. To dopiero grudzień, gdy zakupy będzie można robić w niedziele 13 i 20 grudnia.

Niedziela handlowa 28 czerwca. Pamiętaj o maseczce w sklepie

Jeśli zamierzacie skorzystać z niedzieli handlowej 28 czerwca i planujecie zakupy, to pamiętajcie o regułach sanitarnych obowiązujących ze względu na epidemię koronawirusa. Choć w przestrzeni otwartej nie musimy już zasłaniać ust i nosa (jeśli jest zachowany dystans), to wchodząc do sklepu dalej musimy używać maseczek, dezynfekować ręce i używać rękawiczek podczas zakupów. Warto to robić nie tylko ze względu na siebie, ale także dla bezpieczeństwa innych osób.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >