Niedziela handlowa w sierpniu
Piqsuels
Autor Konrad Karpiuk - 16 Sierpnia 2020

Niedziela handlowa w sierpniu wypada tylko raz. Dziś zakupy zrobisz, ale nie wszystko będzie otwarte

Niedziela handlowa w sierpniu 2020 r. wypada tylko jeden raz. Okazuje się, że dzień po święcie narodowym zrobimy zakupy tylko w poszczególnych miejscach, nie wszystkie będą otwarte.

Niedziela handlowa w sierpniu

Niedziela handlowa w sierpniu wypada pod sam koniec miesiąca, dokładnie trzydziestego dnia (ostatnia niedziela w miesiącu). W ten weekend Polacy byli pozbawieni sklepów na dłużej, zakaz handlu obowiązywał także w sobotę 15 sierpnia, ze względu na święto narodowe. Dlatego jeszcze w piątek w sklepach były ogromne kolejki.

Z racji, że święto narodowe 15 sierpnia jest jednym z trzynastu dni wolnych od pracy w roku, galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe były zamknięte. Mimo to, niektóre sklepy wciąż były otwarte. Wśród nich były sklepy osiedlowe obsługiwane przez właścicieli, sklepy działające na zasadzie franczyzny jak Żabka, czy Carrefour Express, apteki, kwiaciarnie, stacje paliw, lokale gastronomiczne, czy miejsca rozrywki. Nie jest jednak wykluczone, że niektóre lokale (np. sklepy osiedlowe) zostały zamknięte przez samych właścicieli. Kiedy czekają nas jeszcze niedziele handlowe?

Tylko trzy niedziele handlowe do końca roku

W 2020 roku zostały jedynie trzy niedziele handlowe. Jedna 30 sierpnia, na kolejną trzeba będzie czekać do grudnia, w okresie poprzedzającym święta. Galerie handlowe będą więc otwarte 13 i 20 grudnia 2020 roku, tak aby umożliwić przedświąteczne zakupy.

Zakaz handlu funkcjonuje od 2018 roku i ograniczył niedziele handlowe. Za jego złamanie grożą wysokie grzywny. W przypadku wykrycia takiego przypadku inspektor z Inspekcji Pracy może nałożyć karę od 1 do 5 tysięcy zł. Jeśli czyn zostanie zaklasyfikowany jako nie wykroczenie, a przestępstwo (w wypadkach, gdy zakaz łamany jest uporczywie), sprawcy grozi grzywna nawet 100 tysięcy zł.

<

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News