BiznesINFO.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Jakub Kaminski/East News

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

2 Września 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Tesco definitywnie opuszcza Polskę, ostatnie opuszczą nasz kraj 31 października 2021 roku. Tym samym brytyjski gigant zakończy swoją obecność w Polsce, która trwała 25 lat. Większość sklepów zostanie przejęta przez sieć Netto.

Sailing Group, do której należy sieć sklepów Netto, po akceptacji przez UOKiK przejmie większość placówek należących uprzednio do Tesco. Część z nich już przeszła zmianę szyldu w maju bieżącego roku.

Tesco kończy przygodę z Polską

Tesco istniało na polskim rynku przez 25 lat, w tym czasie otwierając kilkadziesiąt sklepów. Od 2015 r. brytyjska sieć zaczęła jednak systematycznie redukować liczbę sklepów. Przez kilka ostatnich lat Tesco zwolniło już ponad 1 tys. pracowników, podają wirtualnemedia.pl.

– Wkład Tesco w kształtowanie oblicza nowoczesnego handlu w Polsce przez wszystkie te lata jest znaczący. Dziękujemy naszym klientom za ogromne zaufanie i lojalność. Jestem przekonany, że format Netto jest atrakcyjną propozycją dla dotychczasowych klientów Tesco – mówi Maciej Melnik, CEO Tesco Polska.

Netto zatrudni pracowników z Tesco

Pracownicy, którzy nie zostali zwolnieni przy redukcji sklepów, powinni znaleźć w większości zatrudnienie w nowych sklepach Netto.

"Do momentu uruchomienia wszystkich konwertowanych sklepów pod szyldem Netto ich pracownicy będą objęci procesem szkoleniowym, by jak najlepiej przygotować się do pracy w modelu Netto." - czytamy w komunikacie spółki.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >
Nanushki, Lena i Tomek

Handel

Produkują i projektują wyłącznie w Polsce. Nanushki z nietypową metodą na sukces

Czytaj więcej >
DM Drogerie Markt wchodzą do Polski

Handel

DM drogerie wchodzą do Polski. Wiemy jak idą przygotowania [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >
Zakaz handlu w niedzielę zgodny z konstytucją. Ministerstwo komentuje

Handel

Zdaniem TK zakaz handlu w niedzielę zgodny z konstytucją. Mamy komentarz ministerstwa

Czytaj więcej >