Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Nawet 10 tys. zł dla seniorów od Biedronki. Trzeba spełnić konkretne warunki
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 14.10.2023 08:00

Nawet 10 tys. zł dla seniorów od Biedronki. Trzeba spełnić konkretne warunki

Biedronka
Domena publiczna

Biedronka rusza ze specjalną akcją kierowaną do seniorów. Stawia jednak konkretne warunki.

 

Cel akcji

Biedronka rusza z wyjątkową inicjatywą „Akcja kolacja". Jej celem jest przeciwdziałanie samotności osób starszych w szczególnym okresie świąt Bożego Narodzenia oraz zachęcenie społeczeństwa do samodzielnego organizowania spotkań z seniorami. O szczegółach akcji czytamy na stronie Fundacji Biedronki.

„Chcemy pokazać, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla seniorów, a towarzystwo drugiego człowieka może być odpowiedzią na mnóstwo bolączek, które doskwierają osobom starszym. Mamy nadzieję, że dzięki programowi wiele organizacji podejmie się przygotowania kolacji, a samotne osoby, które wezmą w nich udział, poczują radość i magię świąt" - mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

„Akcja kolacja"

Program skierowany jest do fundacji oraz stowarzyszeń o celach statutowych zbieżnych z celami programu. Zdaniem organizacji jest zorganizowanie świątecznego spotkania dla seniorów. Osoby starsze mogą wziąć w nim udział bezpłatnie. W spotkaniu musi wziąć udział minimum 15 seniorów. Stowarzyszenie bądź fundacja może wnioskować o granty na organizację maksymalnie trzech spotkań (np. w sytuacji, gdy organizacja działa na obszarze kilku gmin)

Na ten cel Biedronka przekaże organizacjom granty w wysokości od 6 do 10 tys. zł. Wysokość zależy m.in. od liczby osób starszych biorących udział w wydarzeniu.

Regulamin akcji znajduje się na stronie programu. Formularz aplikacyjny jest dostępny do 22 października 2023 r. 

Fundacja Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Od tego czasu podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych.

W ostatnim czasie za swoją działalność otrzymała nagrodę w kategorii  „Gospodarcza osobowość roku - Aktywność Społeczna" przez Federację Przedsiębiorców Polskich.