rolnictwo-pixabay-ulleo
Obraz Ulrike Leone z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Maja 2020

Minister zaskoczył nauczycieli apelem. Chce, by zatrudniali się u rolników

Nauczyciele nie mogą liczyć na bezpłatne testy na koronawirusa. W przeciwieństwie do pracowników sezonowych, przyjeżdżających do pracy u rolników - im państwo opłaci badania. Jaka jest recepta ministra rolnictwa na tę sytuację? - Apeluję do nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby po kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski w RMF FM.

Nauczyciel bez testu, a pracownikowi z zagranicy zapłaci państwo

Gościem radia RMF FM był minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Poruszane były m.in. temat pracowników sezonowych i testów na koronawirusa. Niedawno rząd ogłosił, że państwo zapłaci za niezbędne badania wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy do pracy u rolników. Nauczyciel w Polsce nie może liczyć na darmowy test.

Nauczyciel na pole. Ardanowski zaprasza

Marcin Zaborski zapytał ministra, dlaczego nauczyciel nie będzie mieć opłacanego badania, a pracownik u rolnika może na to liczyć. Ardanowski stwierdził, że ci pracownicy przyjeżdżają również po to, aby nauczyciel miał co jeść, po czym powiedział coś zaskakującego.

Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

- Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział minister rolnictwa w rozmowie z RMF FM.

Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministraSzumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministraCzytaj dalej

Nauczyciel może zostać pomocnikiem rolnika. Wtedy dostanie test

Ardanowski tłumaczył, na jakich zasadach państwo opłaca pracownikom u rolnika badania. - Jest wprowadzona kategoria pomocnika rolnika i rolnicy płacą za tych pracowników składkę wypadkowo-chorobową. Ci ludzie są w polskich systemie zabezpieczania społecznego i przebywając w Polsce, mogą mieć te testy opłacone przez NFZ - wyjaśniał minister rolnictwa na antenie RMF FM.

Dziennikarz RMF FM spytał ministra, czy w takim razie nauczyciel ma ruszać na zbiory truskawek czy czereśni i wtedy będzie mógł liczyć na testy na obecność koronawirusa opłacone przez państwo.

Jabłka, pomarańcze i banany w Polsce relatywnie tanie. Ale jest kraj, gdzie kilogram tych pierwszych kosztuje prawie 30 złJabłka, pomarańcze i banany w Polsce relatywnie tanie. Ale jest kraj, gdzie kilogram tych pierwszych kosztuje prawie 30 złCzytaj dalej

Minister rolnictwa uciął temat, odpowiadając, że “Polacy nie muszą być przecież badani”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Odwodnienie może być bardzo niebezpieczne. Warto znać jego objawy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zagrożenie prawie w całej Polsce, bezpieczne tylko kilka regionów. Trzeba bardzo uważać

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News