BiznesINFO.pl
michał dworczyk - szef KPRM

East News

Michał Dworczyk złożył rezygnację. Już nie jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

30 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Michał Dworczyk zrezygnował z pełnienia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Swoją funkcję sprawował przez pięć lat. O odejściu poinformował w mediach społecznościowych.

Michał Dworczyk złożył rezygnację

"Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy!" - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Podczas konferencji prasowej przyznał, że praca w otoczeniu szefa rządu była najważniejszą w jego politycznej karierze. Wskazał, że zrezygnował “ze względów osobistych”. Przyznał, że nie jest w stanie pracować na tym stanowisku “tak efektywnie jak do tej pory”, podaje Interia. 

Informacje o prawdopodobnym odejściu Dworczyka media podawały już we wtorek. Dzień wcześniej o rezygnacji mówił też szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że Dworczyk złożył albo złoży rezygnację w najbliższym czasie. Teraz Michał Dworczyk oficjalnie potwierdził rezygnację. 

Afera mailowa

Poseł PiS Marek Suski na antenie Polsatu powiedział, że powodem odejścia Michała Dworczyka jest włamanie na jego skrzynkę mailową. Pytany, czy powodem było włamanie, czy opisy członków rządów, przyznał, że te wiadomości były problemem, choć raczej medialnym, gdyż nie wpływały na funkcjonowanie państwa ani rządu. Psuły jednak atmosferę w partii. 

Od czerwca 2021 roku portal Poufna Rozmowa publikuje w sieci zrzuty ekranu z mailami, które rzekomo pochodzą z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka. Znajdują się w niej części korespondencji m.in. z Jackiem Sasinem. Rząd nigdy jednak nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, czy wiadomości te są prawdziwe. 

Michał Dworczyk był szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od 2017 roku. Wcześniej pełnił obowiązki wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, był też pełnomocnikiem rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw COVID-10. 

Tagi:

polityka

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >