BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Michał Dworczyk złożył rezygnację. Już nie jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 30.09.2022 15:00

Michał Dworczyk złożył rezygnację. Już nie jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

michał dworczyk - szef KPRM
East News

Michał Dworczyk zrezygnował z pełnienia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Swoją funkcję sprawował przez pięć lat. O odejściu poinformował w mediach społecznościowych.

Michał Dworczyk złożył rezygnację

"Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy!" - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Podczas konferencji prasowej przyznał, że praca w otoczeniu szefa rządu była najważniejszą w jego politycznej karierze. Wskazał, że zrezygnował “ze względów osobistych”. Przyznał, że nie jest w stanie pracować na tym stanowisku “tak efektywnie jak do tej pory”, podaje Interia. 

Informacje o prawdopodobnym odejściu Dworczyka media podawały już we wtorek. Dzień wcześniej o rezygnacji mówił też szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że Dworczyk złożył albo złoży rezygnację w najbliższym czasie. Teraz Michał Dworczyk oficjalnie potwierdził rezygnację. 

Afera mailowa

Poseł PiS Marek Suski na antenie Polsatu powiedział, że powodem odejścia Michała Dworczyka jest włamanie na jego skrzynkę mailową. Pytany, czy powodem było włamanie, czy opisy członków rządów, przyznał, że te wiadomości były problemem, choć raczej medialnym, gdyż nie wpływały na funkcjonowanie państwa ani rządu. Psuły jednak atmosferę w partii. 

Od czerwca 2021 roku portal Poufna Rozmowa publikuje w sieci zrzuty ekranu z mailami, które rzekomo pochodzą z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka. Znajdują się w niej części korespondencji m.in. z Jackiem Sasinem. Rząd nigdy jednak nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, czy wiadomości te są prawdziwe. 

Michał Dworczyk był szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od 2017 roku. Wcześniej pełnił obowiązki wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, był też pełnomocnikiem rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw COVID-10. 

Tagi: polityka