IMGW wydało alert dotyczący mgły
biznesinfo
Autor Kamila Jeziorska - 24 Października 2020

Pilne ostrzeżenie IMGW. Po zmroku pogoda może być szczególnie niebezpieczna dla kierowców

Mgła może zaatakować Polskę. IMGW wydało ostrzeżenie o mgłach zbliżających się do Polski. Na taki stan rzeczy głównie musza uważać kierowcy. W której części Polski wystąpią ogromna mgła?

Mgła w ostrzeżeniach IMGW

Niestety, ale złota polska jesień to nie tylko piękne kolory i słońce ogrzewające dostrzegalny chłód. Wraz z nadejściem jesieni musimy liczyć się z licznymi opadami deszczu oraz mgłami. Przed tym drugim ostrzega IMGW.

"Uwaga! Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące gęstej mgły. W nocy na obszarach obowiązywania ostrzeżeń prognozuje się mgły znacznie ograniczające widoczność. Nawet poniżej 100m! Bądźcie ostrożni, szczególnie za kierownicą", apeluje IMGW.

Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątkówWładza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątkówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze
2. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie
3. Specjalny zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Rząd tłumaczy, dlaczego tym razem go nie da

Mgła obejmie swoim zasięgiem centralną o południowo-wschodnią część Polski. Z mapy zamieszczonej przez IMGW wynika, że na mgłę uważać muszą mieszkańcy części woj. mazowieckiego i wielkopolskiego, a także całego woj. lubelskiego, małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, opolskiego i śląskiego.

W związku z występowaniem mgły IMGW na tych obszarach ogłosiło ostrzeżenie pierwszego stopnia. Wprowadza się je w momencie, w którym występujące zjawiska pogodowe mogą powodować straty materialne lub zagrożenie życia.

Kierowcy muszą szczególnie uważać w trakcie mgieł, ponieważ na drodze jest ograniczona widoczność, a w takiej sytuacji nietrudno o wypadek. Kierowcy w takiej sytuacji muszą pamiętać o włączeniu świateł przeciwmgielnych i zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze.

Pod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkichPod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkichCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczorajszy protest mijał wiele starszych osób. Nie takich reakcji spodziewali się demonstranci
  2. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  3. Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem
  4. Trzy marki aut, 200 tysięcy z poważnymi usterkami. Ale w większości chodzi o jednego producenta
  5. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
  6. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  7. Niesamowicie skuteczny, przeciwzapalny syrop miętowy nie ma sobie równych. Zalety zachwycą każdego

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News