Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pilne ostrzeżenie IMGW. Po zmroku pogoda może być szczególnie niebezpieczna dla kierowców
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 24.10.2020 02:00

Pilne ostrzeżenie IMGW. Po zmroku pogoda może być szczególnie niebezpieczna dla kierowców

IMGW wydało alert dotyczący mgły
biznesinfo

Mgła w ostrzeżeniach IMGW

Niestety, ale złota polska jesień to nie tylko piękne kolory i słońce ogrzewające dostrzegalny chłód. Wraz z nadejściem jesieni musimy liczyć się z licznymi opadami deszczu oraz mgłami. Przed tym drugim ostrzega IMGW.

"Uwaga! Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące gęstej mgły. W nocy na obszarach obowiązywania ostrzeżeń prognozuje się mgły znacznie ograniczające widoczność. Nawet poniżej 100m! Bądźcie ostrożni, szczególnie za kierownicą", apeluje IMGW.

1. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze2. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie3. Specjalny zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Rząd tłumaczy, dlaczego tym razem go nie da

Mgła obejmie swoim zasięgiem centralną o południowo-wschodnią część Polski. Z mapy zamieszczonej przez IMGW wynika, że na mgłę uważać muszą mieszkańcy części woj. mazowieckiego i wielkopolskiego, a także całego woj. lubelskiego, małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, opolskiego i śląskiego.

W związku z występowaniem mgły IMGW na tych obszarach ogłosiło ostrzeżenie pierwszego stopnia. Wprowadza się je w momencie, w którym występujące zjawiska pogodowe mogą powodować straty materialne lub zagrożenie życia.

Kierowcy muszą szczególnie uważać w trakcie mgieł, ponieważ na drodze jest ograniczona widoczność, a w takiej sytuacji nietrudno o wypadek. Kierowcy w takiej sytuacji muszą pamiętać o włączeniu świateł przeciwmgielnych i zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze.