Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wojna w Ukrainie > Mateusz Morawiecki spotkał się z Borisem Johnsonem
Joanna Leja
Joanna Leja 01.03.2022 01:00

Mateusz Morawiecki spotkał się z Borisem Johnsonem

EN 01515017 0070
Pawel Wodzynski/East News

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przyjechał z wizytą do Warszawy. – Polska i Wielka Brytania stoją jednoznacznie po stronie pokoju, spokoju i bezpieczeństwa – podkreślił premier Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej.

– Prezydent Rosji Władimir Putin nie docenił jedności i determinacji zachodniej części świata. Będziemy utrzymywać sankcje gospodarcze. Ten pakiet, który wprowadziliśmy, jest naprawdę najbardziej surowym pakietem, który został zastosowany – powiedział we wtorek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Boris Johnson mówił o niesamowitej pracy Polski, stwierdził, że Putin nie docenił determinacji, która jest w Zachodzie. Podkreślił, że Wielka Brytania niesie pomoc Ukrainie.

– Dostarczamy pomoc humanitarną, jak również materiały medyczne. Jesteśmy gotowi, żeby przyjąć uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy gotowi przyjąć znaczące liczby tych uchodźców" – zadeklarował Boris Johnson.

– Musimy zdecydowanie dbać o bliskość naszych sojuszy, Wielka Brytania dała wspaniały dowód solidarności, zarówno z Ukrainą, z Polską i z całą tą wschodnią częścią NATO – powiedział Morawiecki, nawiązując do decyzji o przysłaniu 350 brytyjskich żołnierzy do Polski.

Szef polskiego rządu podkreślił również, że celem Putina jest rozbicie wspólnoty, dlatego musimy zdecydowanie okazywać spójność.

Tagi: