BiznesINFO.pl

Pawel Wodzynski/East News

Mateusz Morawiecki spotkał się z Borisem Johnsonem

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Joanna Leja

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przyjechał z wizytą do Warszawy. – Polska i Wielka Brytania stoją jednoznacznie po stronie pokoju, spokoju i bezpieczeństwa – podkreślił premier Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej.

– Prezydent Rosji Władimir Putin nie docenił jedności i determinacji zachodniej części świata. Będziemy utrzymywać sankcje gospodarcze. Ten pakiet, który wprowadziliśmy, jest naprawdę najbardziej surowym pakietem, który został zastosowany – powiedział we wtorek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Boris Johnson mówił o niesamowitej pracy Polski, stwierdził, że Putin nie docenił determinacji, która jest w Zachodzie. Podkreślił, że Wielka Brytania niesie pomoc Ukrainie.

– Dostarczamy pomoc humanitarną, jak również materiały medyczne. Jesteśmy gotowi, żeby przyjąć uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy gotowi przyjąć znaczące liczby tych uchodźców" – zadeklarował Boris Johnson.

– Musimy zdecydowanie dbać o bliskość naszych sojuszy, Wielka Brytania dała wspaniały dowód solidarności, zarówno z Ukrainą, z Polską i z całą tą wschodnią częścią NATO – powiedział Morawiecki, nawiązując do decyzji o przysłaniu 350 brytyjskich żołnierzy do Polski.

Szef polskiego rządu podkreślił również, że celem Putina jest rozbicie wspólnoty, dlatego musimy zdecydowanie okazywać spójność.

Tagi:

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

Pomoc na rzecz ofiar konfliktu w Ukrainie bez VAT
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Singapur nakłada sankcje na Rosję. "To nie teoretyczna zasada, ale niebezpieczny precedens"
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie
Czytaj więcej >
Joanna Leja

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl , money.pl i wroclaw.pl . Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]