Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 28.03.2020. Epidemia koronawirusa. Interwencja Strazy Miejskiej w Lesie Kabackim.
https://eastnews.pl/Piotr-Molecki
Autor Kamila Jeziorska - 18 Września 2020

Straż miejska jak straż ekologiczna. Surowe mandaty za działanie na szkodę środowiska

Mandat za nieekologiczne podejście do życia? Wszystko jest możliwe. Rozszerzenie kompetencji strażników może przełożyć się na większe zyski samorządowych budżetów. Jak się okazuje, straż miejska będzie karać mandatami za zatruwanie środowiska. O co w tym wszystkim chodzi?

Mandat od straży miejskiej

Mandat od straży miejskiej dziwi bardzo małą część społeczeństwa. Co więcej, w małych miejscowościach straż miejska jest likwidowana wraz z odejściem ostatnich funkcjonariuszy na emeryturę. Samorządy bardzo często tłumaczą swoje decyzje brakiem pieniędzy w budżecie na utrzymanie straży miejskiej. Forsal zauważa, że wyjątkiem są wielkie miasta, które straż miejską nadal utrzymują. Fakt potęguje kwestia tego, że to właśnie w wielkich miastach jest największy nacisk na kwestie ekologiczne, a problemy środowiskowe bardzo mocno nagłaśniane.

Mandat od tej pory będzie można złapać za trucie środowiska i wystawi go straż miejska. Już teraz służby mogą wystawić mandat za nieodpowiednie segregowanie śmieci czy spalanie ich w kotłach i piecach. Nowe przepisy jeszcze bardziej rozszerzą tę kwestię. - Rośnie liczba interwencji związanych z ochroną środowiska. A do tego potrzeba coraz więcej ludzi, mówią ludzie związani ze strażą miejską. Rzecznik prasowy wrocławskiej straży miejskiej Waldemar Forysiak mówi, że ilość etatów w straży miejskiej zajmującej się ekologią wzrośnie.

Kontrowersyjna ustawa wyleciała z Sejmu. Koalicjant coraz mocniej stawia się PiSKontrowersyjna ustawa wyleciała z Sejmu. Koalicjant coraz mocniej stawia się PiSCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Znaleziono ciała 30-latki i jej 9-letniego syna. Prawda o zdarzeniu okazała się makabryczna
3. Oszczędności Polaków topnieją w oczach. Straty wynoszą nawet miliardy złotych, nie ma na to rady?

Mandat za trucie środowiska

Mandaty na pewno wspomogą budżet samorządowy. Strażnik miejski według nowych przepisów będzie mógł wystawić mandat za niezłożenie deklaracji śmieciowej lub za podanie przez właściciela nieruchomości nieprawdy, że kompostuje odpady. W efekcie większy katalog spraw mandatowych dla strażnika miejskiego oznacza po prostu większy zysk dla budżetu.

Mandat ma mieć wpływ na zanieczyszczanie środowiska. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że jest to decyzja symboliczna, powiedział Łukasz Gmurczyk ze Smogu Wawerskiego. Co więcej, zdaniem Gmurczyka problem są nie tylko przepisy, ale również wysokość mandatów nakładanych na osoby trujące środowisko. Przypomnijmy, że mandat wynosi do 100 zł. - Po tylu latach nagłaśniania problemu smogu, akcji edukacyjnych samorządów, gmin, a także straży miejskich, nie można przyjmować tłumaczenia, że ktoś nie wiedział, mówi Gmurczyk. Czy w kwestii świadomości ekologicznej w Polsce w końcu możemy liczyć na zmiany?

Już nawet ZUS nie ukrywa, że świadczenia będą głodowe. Wraca pomysł emerytury obywatelskiejJuż nawet ZUS nie ukrywa, że świadczenia będą głodowe. Wraca pomysł emerytury obywatelskiejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pokaz siły Lecha Poznań. Efektowna wygrana w Lidze Europy
  2. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu
  3. Nie zaszczepisz się, możesz stracić pracę. Pracodawcy z silnym orężem prawnym
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
Nie tylko niezwykłe monety mogą być warte fortunę. Za stuzłotowy banknot możesz dostać nawet 700 złNie tylko niezwykłe monety mogą być warte fortunę. Za stuzłotowy banknot możesz dostać nawet 700 złCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News