Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Lidl wydłuża godziny otwarcia. Specjalnie dla klientów
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.05.2023 12:23

Lidl wydłuża godziny otwarcia. Specjalnie dla klientów

Sklep Lidl
Domena publiczna

Sklepy działające dłużej niż do północy to - poza monopolowymi - obecnie rzadkość. Do tego grona postanowił jednak dołączyć Lidl, który wydłuży godziny otwarcia specjalnie dla swoich klientów.

Nietypowe posunięcie Lidla

Decyzja niemieckiej sieci jest o tyle nietypowa, że dotyczy tylko jednego sklepu. Jest to druga taka decyzja Lidla - poprzednio całodobowa placówka była uruchamiana podczas festiwalu Pol’and’Rock.

Jak podaje portal money.pl, konkurenci Lidla już od jakiegoś czasu posiadają placówki działające przez 24 godziny na dobę. Wyjątkiem są oczywiście niedziele niehandlowe.

Specjalnie dla klientów

Z danych money.pl wynika, że placówki całodobowe ma sieć Biedronka. Większość takich sklepów znajduje się na południu Polski, chociaż można je znaleźć również w Lublinie, Warszawie i Białej Podlaskiej.

Z informacji portali dlahandlu.pl i money.pl wynika, że wydłużone godziny otwarcia będą dotyczyć sklepu w Łodzi przy ulicy Konstytucyjnej. Konkretnie chodzi o placówkę w okolicy miasteczka akademickiego, zwanego Lumbumbowem.

Powodem juwenalia

Placówka otworzy się zgodnie z planem 12 maja (piątek) o godzinie 6:00. Zamknięcie nastąpi jednak dopiero następnego dnia, w sobotę 13 maja o 22:00 - w tym czasie będą trwały juwenalia.

Jak cytuje komunikat Lidla dla dlahandlu.pl portal money.pl, sieć troszczy się o dostępność produktów. Godziny otwarcia mają być w związku z tym dostosowywane do potrzeb klientów.

Tagi: Lidl sklep