Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lidl otworzy sklepy w niedziele niehandlowe. Dyskont wie jak ominąć przepisy
Joanna Leja
Joanna Leja 26.10.2021 02:00

Lidl otworzy sklepy w niedziele niehandlowe. Dyskont wie jak ominąć przepisy

lidl-warszawa-biznesinfo (2)
Biznes Info

Sklepy Lidl Polska dołączą do Punktów Obsługi Paczek DHL. Oznacza to, że niemiecki dyskont otworzy w niedziele niehandlowe w sumie 787 placówek.

Portal wiadomoscihandlowe.pl podał, że zakończył się proces uruchamiania POP-ów we wszystkich 787 sklepach sieci Lidl Polska.

Umowa podpisana w sierpniu br. zakładała stopniowe przyłączanie po 100 sklepów tygodniowo. Proces ten zakończył się, a firma kurierska DHL niedługo ma wystartować z kampanią informacyjną dla klientów.

Nie tylko Lidl powiązał się firmą kurierską DHL, ta uruchomiła swoje POP-y w takich sieciach handlowych takich jak Żabka, ABC, Biedronka, Kaufland, Stokrotka, ale także w salonach prasowych Inmedio i na stacjach benzynowych Shell oraz Moya.

Specjalny dodatek za pracę w niedzielę

W związku z obecnym stanem epidemii oraz zwiększoną liczbą klientów w sklepach, Lidl Polska otworzy sklepy, które pełnią funkcję placówki pocztowej, w niedzielę, 31 października.

– Rozwiązanie to pozwoli na płynną obsługę klientów przy zachowaniu bezpiecznych warunków pracy. Pracownicy, którzy tego dnia będą pracować w sklepach oraz magazynach, otrzymają do 100 zł brutto specjalnego dodatku – poinformował dyskont.

Lidl Polska wprowadził dodatek za pracę w niedziele dla pracowników sklepów i magazynów, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy. Łączny koszt wypłaconego dodatku od października do lutego 2022 roku wyniesie ponad 7 milionów złotych. Ponadto w zamian za pracę w ten dzień tygodnia pracownikom przysługuje również dzień wolny, który można odebrać w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli.