BiznesINFO.pl
Pexels

Biznes Info

Lidl otworzy sklepy w niedziele niehandlowe. Dyskont wie jak ominąć przepisy

27 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 10 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Sklepy Lidl Polska dołączą do Punktów Obsługi Paczek DHL. Oznacza to, że niemiecki dyskont otworzy w niedziele niehandlowe w sumie 787 placówek.

Portal wiadomoscihandlowe.pl podał, że zakończył się proces uruchamiania POP-ów we wszystkich 787 sklepach sieci Lidl Polska.

Umowa podpisana w sierpniu br. zakładała stopniowe przyłączanie po 100 sklepów tygodniowo. Proces ten zakończył się, a firma kurierska DHL niedługo ma wystartować z kampanią informacyjną dla klientów.

Opublikowano ranking najlepszych krajów dla emerytów. Miejsce Polski aż szokuje

Slajd 1 z 6

dieter55/pixabay

Najlepsze systemy emerytalne świata - 1. Islandia

Ranking Mercer CFA Institute Global Pension Index zestawia systemy emerytalne z 47. krajów świata. Analitycy badali systemy emerytalne na trzech płaszczyznach. Brano więc pod uwagę godne warunki życia na emeryturze, stabilność systemu emerytalnego i prognozy na przyszłość oraz regulacje chroniące emerytów. Pierwsze miejsce zajęła Islandia z 84,2 pkt na 100. W kolejnych slajdach zobaczysz następne raje dla emerytów.

Nie tylko Lidl powiązał się firmą kurierską DHL, ta uruchomiła swoje POP-y w takich sieciach handlowych takich jak Żabka, ABC, Biedronka, Kaufland, Stokrotka, ale także w salonach prasowych Inmedio i na stacjach benzynowych Shell oraz Moya.

Specjalny dodatek za pracę w niedzielę

W związku z obecnym stanem epidemii oraz zwiększoną liczbą klientów w sklepach, Lidl Polska otworzy sklepy, które pełnią funkcję placówki pocztowej, w niedzielę, 31 października.

– Rozwiązanie to pozwoli na płynną obsługę klientów przy zachowaniu bezpiecznych warunków pracy. Pracownicy, którzy tego dnia będą pracować w sklepach oraz magazynach, otrzymają do 100 zł brutto specjalnego dodatku – poinformował dyskont.

Lidl Polska wprowadził dodatek za pracę w niedziele dla pracowników sklepów i magazynów, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy. Łączny koszt wypłaconego dodatku od października do lutego 2022 roku wyniesie ponad 7 milionów złotych. Ponadto w zamian za pracę w ten dzień tygodnia pracownikom przysługuje również dzień wolny, który można odebrać w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Wielu użytkowników straciło dostęp do HBO GO

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowy kalkulator od ZUS dla obliczenia składki zdrowotnej już działa

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Będą kary kary za brak zgłoszenia do ewidencji źródeł ciepła

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszustwo "na koronawirusa". Policja alarmuje

Czytaj więcej >

Polska i Świat

OBYWATELSKIE WYSŁUCHANIE PUBLICZNE O ROZWOJU WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zaskakujące słowa prezesa Pfizera w izraelskiej telewizji. Mówił o kolejnych szczepieniach

Czytaj więcej >