Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Miał być największym konkurentem Lidla i Biedronki, a wciąż nie wszedł na polski rynek. "Dyskont widmo"
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 26.10.2019 02:00

Miał być największym konkurentem Lidla i Biedronki, a wciąż nie wszedł na polski rynek. "Dyskont widmo"

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Lidl miał mieć poważnego rywala

Lidl i Biedronka miały mieć poważną konkurencję. Sieć Mere planowała wejście na polski rynek ze swoim konceptem hard-dyskontu z “codziennie niskimi cenami” - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. W lipcu 2018 roku zapowiedziano otwarcie 8 placówek w Polsce, ale niedługo później z planu się wycofano. Jednak Wiosną 2019 roku Mere ponownie rozpoczęło rekrutację pracowników. Pomimo tego nadal w Polsce nie ma żadnego sklepu sieci.

"Rzeczpospolita" podaje, że Torgservis - operator sieci w Polsce - od dwóch lat nie wykazuje żadnych przychodów. W 2017 roku spółka zanotowała ok. 76 tys. zł straty, a w 2018 roku 95 tys. zł straty. Aktywa firmy na koniec zeszłego roku miały wartość ok. 1 mln zł.

Dyskont “widmo”

Serwis internetowy polskiego oddziału sieci Mere nie jest regularnie aktualizowany. Nadal można tam znaleźć informację o planowanych 8 otwarciach w 2018 roku. Pracownik Torgservis, zapytany przez “Rzeczpospolitą” o szczegóły otwarcia sklepów nie udzielił odpowiedzi i odesłał do portalu internetowego spółki.

Według wcześniejszych doniesień, w Polsce sklepy Mere miały być otwierane w dużych i średnich miastach albo w ich bezpośredniej bliskości, niedaleko dróg o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Sieć szuka odpowiednich lokalizacji, które mają parking mogący pomieścić przynajmniej 30-40 samochodów. Powierzchnia sklepowa będzie liczyć od 800 do 1,2 tys. mkw.

Mere to sieć, której właścicielem jest firma Torgservis, rozwijająca sieć sklepów pod nazwą Svetofor. Firmą zarządza rodzina Sznajderów, a konkretniej dwaj bracia - Andriej i Siergiej. Panowie wystartowali z budową sieci dyskontów w Krasnojarsku na Syberii. Niewiele można o nich powiedzieć - obaj cenią sobie anonimowość. Aktualnie pod marką Svetofor działa około 900 dyskontów w Rosji. W tym roku sieć Mere otworzyła swój pierwszy sklep w Niemczech, a konkretnie w Lipsku. Placówki sieci działają też w Rumunii.