BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Miał być największym konkurentem Lidla i Biedronki, a wciąż nie wszedł na polski rynek. "Dyskont widmo"

26 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Lidl i Biedronka miały zyskać nowego konkurenta. Jednak dyskontów rosyjskiej sieci Mere nadal na polskim rynku nie ma. I nie wiadomo czy w ogóle się pojawią - informuje “Rzeczpospolita".

Lidl miał mieć poważnego rywala

Lidl i Biedronka miały mieć poważną konkurencję. Sieć Mere planowała wejście na polski rynek ze swoim konceptem hard-dyskontu z “codziennie niskimi cenami” - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. W lipcu 2018 roku zapowiedziano otwarcie 8 placówek w Polsce, ale niedługo później z planu się wycofano. Jednak Wiosną 2019 roku Mere ponownie rozpoczęło rekrutację pracowników. Pomimo tego nadal w Polsce nie ma żadnego sklepu sieci.

"Rzeczpospolita" podaje, że Torgservis - operator sieci w Polsce - od dwóch lat nie wykazuje żadnych przychodów. W 2017 roku spółka zanotowała ok. 76 tys. zł straty, a w 2018 roku 95 tys. zł straty. Aktywa firmy na koniec zeszłego roku miały wartość ok. 1 mln zł.

Dyskont “widmo”

Serwis internetowy polskiego oddziału sieci Mere nie jest regularnie aktualizowany. Nadal można tam znaleźć informację o planowanych 8 otwarciach w 2018 roku. Pracownik Torgservis, zapytany przez “Rzeczpospolitą” o szczegóły otwarcia sklepów nie udzielił odpowiedzi i odesłał do portalu internetowego spółki.

Według wcześniejszych doniesień, w Polsce sklepy Mere miały być otwierane w dużych i średnich miastach albo w ich bezpośredniej bliskości, niedaleko dróg o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Sieć szuka odpowiednich lokalizacji, które mają parking mogący pomieścić przynajmniej 30-40 samochodów. Powierzchnia sklepowa będzie liczyć od 800 do 1,2 tys. mkw.

Mere to sieć, której właścicielem jest firma Torgservis, rozwijająca sieć sklepów pod nazwą Svetofor. Firmą zarządza rodzina Sznajderów, a konkretniej dwaj bracia - Andriej i Siergiej. Panowie wystartowali z budową sieci dyskontów w Krasnojarsku na Syberii. Niewiele można o nich powiedzieć - obaj cenią sobie anonimowość. Aktualnie pod marką Svetofor działa około 900 dyskontów w Rosji. W tym roku sieć Mere otworzyła swój pierwszy sklep w Niemczech, a konkretnie w Lipsku. Placówki sieci działają też w Rumunii.

Tagi:

BiedronkazakupyLidldyskont

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Zaskakujący list od ZUS-u. Kobieta dowiedziała się, że naruszono ochronę jej danych osobowych

Czytaj więcej >
GIS o wodzie z kranu

Polska i Świat

Drożeje woda w miastach. Nawet trzykrotne podwyżki kosztów

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Urzędnicy lada moment ruszą z kontrolami. Zapukają i sprawdzą nie tylko źródła ogrzewania

Czytaj więcej >
Telewizor i Netflix

Polska i Świat

Netflix planuje ograniczyć dzielenie konta przez użytkowników.

Czytaj więcej >
Koniec z wyprzedzaniem na autostradzie. Będzie monitoring.

Polska i Świat

Podwyżki opłat na A4. UOKiK sprawdzi czy nowe ceny nie są wygórowane

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Powrót niesławnego podatku. Pierwsze konsultacje już się odbyły

Czytaj więcej >