BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Lidl wycofuje popularną przekąskę. Jego składnik może wywołać wymioty

24 Września 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Lidl poinformował o wycofaniu ze swojej oferty popularnego produktu. Powodem takie działania jest jeden z jego składników, który może wywoływać, wymioty, biegunkę i wodnisty katar.

Lidl Polska poinformował właśnie o wycofaniu ze swoich sklepów popularnego produktu. Mowa o przekąsce, która w swoim składzie posiada alergen, o czym niestety nie poinformowano na opakowaniu produktu. Mowa o mące pszennej, która - choć wydaje się niepozorna - dla osób na nią uczulonych jest składnikiem omijanym z daleka.

Produktem, o którym mowa jest paczka xorzeszków ziemnych panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, "Alesto" 250 g. Cytowany przez Wprost komunikat Lidla wskazuje na to, że powodem jest "obecność niezadeklarowanego składnika alergennego (mąki pszennej)". Dla osób, które cierpią na celiakię, czyli nietolerancję glutenu, konsekwencje spożycia produktu mogą być bardzo nieprzyjemne.

Lidl wycofuje produkt przez jeden składnik

Sprawa może wydawać się błaha, ale jak podaje dr hab. Piotr Dziechciarz z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prócz 1% osób chorych na celiakię 10 % osób wykazuje tzw. nieceliakowatą nadwrażliwość na pszenicę. Oznacza to, że ponad co 10 Polak nie powinien sięgać po produkty spożywcze z pszenicą.

Co jednak, jeśli taki produkt zostanie zjedzony przez osobę, która nie powinna go tknąć? Wówczas musi liczyć się z przykrymi powikłaniami po spożyciu. Mowa tutaj o wymiotach, biegunce, pokrzywce skórnej, wodnistym katarze. O ile uczulenie na gluten może przeminąć, o tyle celiakia jest chorobą na całe życie.

Wszyscy, którzy nabyli orzechy, mogą zwrócić je do sklepów sieciówki bez problemu i okazania paragonu. Inne produkty marki Alesto nie są objęte wycofaniem ze sprzedaży.

Wszyscy, którzy nabyli orzechy, mogą zwrócić je do sklepów sieciówki bez problemu i okazania paragonu. Inne produkty marki Alesto nie są objęte wycofaniem ze sprzedaży.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >