Lidl tańsze produkty
fot. Olga Szmańda
Autor Konrad Karpiuk - 20 Lipca 2020

Lidl przecenia wiele swoich produktów. Klienci będą mogli sporo zaoszczędzić

Lidl zdecydował się na obniżenie cen swoich produktów w tym pieczywa, owoców, warzyw, artykułów dla niemowląt, produktów higienicznych dla kobiet, niektórych orzechów, oraz produktów mleczarskich.

Lidl obniżył swoje ceny już na początku lipca. To efekt nowej matrycy stawek VAT, która miała zaradzić m.in. na rosnące ceny i pozwolić Polakom kupić więcej za te same pieniądze. Sprzedawcy dostali wolną rękę w kwestii cen detalicznych. a Lidl wraz z kilkoma innymi sieciami sklepów również dostosował się do nowych stawek.

Lidl obniżył ceny swoich produktów

Nowa matryca VAT zmieniła stawkę podatkową dla wielu produktów z 8 procent do 5 procent. Niektóre z nich potaniały nawet bardziej, bo ze stawki podstawowej 23 procent zredukowano ją do pięcioprocentowej. Dzięki temu producenci płacą mniej za ceny hurtowe i mogą znacznie obniżyć ceny. Choć różnice to często kilka lub kilkanaście groszy, w skali całych zakupów odczujemy znaczną zmianę.

Wystarczyło, że przeczytała SMS. Szybko straciła 1000 zł, wyjątkowo perfidna metoda oszustówWystarczyło, że przeczytała SMS. Szybko straciła 1000 zł, wyjątkowo perfidna metoda oszustówCzytaj dalej

- Sieć Lidl Polska już zdecydowała, że obniży ceny, tak by w praktyce wartość obniżki oddać klientom - poinformował sklep w komunikacie do klientów.

Te produkty będą znacznie tańsze, w portfelach klientów zostanie więcej pieniędzy

Portal Strefa Biznesu wymienił kilkanaście przykładów produktów, za które zapłacimy znacznie mniej. Bagietka z masłem czosnkowym, dzięki obniżce VAT kosztuje 2,41 zł zamiast 2,49 zł. W przypadku bułki śniadaniowej fitness, zamiast 0,99 zł zapłacimy 0,96 zł. Dużo tańszy jest chleb żytni BIO, bo zamiast 6,19 zł kosztuje 5,07 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2. Dziś nie w całej Polsce będzie bezpiecznie. Niektórzy powinni na siebie uważać

Przeceny klienci odczują także w przypadku produktów higienicznych. Wśród nich są Pieluszki XL Lupilu, które zamiast 19,49 zł kosztują 18,90 zł. Z kolei wkładki higieniczne normal Siempre zamiast 3,99 zł, trzeba zapłacić za nie 3,87 zł. W obu przypadkach stawka VAT wynosiła osiem procent, a obecnie wynosi pięć.

ZUS wygadał się jak powiększyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzystaZUS wygadał się jak powiększyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzystaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki zwierząt zabitych. Woda zmieniła kolor na czerwony
  2. Media przemilczały śmierć gwiazdora "Rancza". Widok jego grobu przytłacza
  3. Dziś wieczorem Polsat będzie bezkonkurencyjny. Pokaże megahit, miliony zasiądą przed telewizorami
  4. Ich zdjęcie ślubne sprzed kilkudziesięciu lat wyciekło do sieci. Poznajecie?
  5. Można spaść z siedzenia. Ujawniono, ile wynosi największe "co łaska" za ślub, przykry żart
  6. Socha poznała męża jako 16-latka. Wystrój jej niebywałej kuchni jest jej 2 ogromnym powodem do dumy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News