Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Polacy wybrali już najbezpieczniejszą sieć w czasie pandemii. Co piąty wskazał właśnie ją
Maria Glinka
Maria Glinka 09.04.2020 02:00

Polacy wybrali już najbezpieczniejszą sieć w czasie pandemii. Co piąty wskazał właśnie ją

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Lidl z największym zaufaniem wśród klientów

Lidl uplasował się na pierwszym miejscu w kontekście poziomu bezpieczeństwa, jakie zapewniają sklepy w czasie pandemii. W ankiecie zorganizowanej przez agencję Skilltelligence co piąty Polak wskazał, że to właśnie w Lidlu zakupy są najbardziej bezpieczne.

16 proc. ankietowanych wybrało Biedronkę, która znalazła się na drugim miejscu. Z kolei 8 proc. respondentów doceniło środki ostrożności wdrożone w Auchan, co plasuje tę sieć na trzeciej pozycji.

W pierwszej dziesiątce sieciówek, które zdaniem Polaków najlepiej spełniają wymogi bezpieczeństwa w czasie epidemii znalazły się także: Żabka, Kaufland, Lewiatan, Carrefour, Tesco, ABC i Stokrotka – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Jaki rodzaj sklepu jest najbezpieczniejszy zdaniem Polaków?

W badaniu pytano również o preferowany format sklepu. Wyniki wskazują, z uwagi na chęć uniknięcia dużych skupisk ludności, Polacy najbardziej ufają sklepom osiedlowym (38 proc.).

Z kolei 34 proc. ankietowanych uznało z najbezpieczniejsze super- i hipermarkety. Dyskonty zyskały uznanie wśród 28 proc. badanych.

Sprzedaż nocą może okazać się bardzo opłacalna

Ankieta wykazała, że nowe rozwiązanie polegające na umożliwieniu sprzedaży w nocy cieszy się sporym zainteresowaniem. Z pewnością przyczyni się to do wzrostu przychodów poszczególnych oddziałów.

Aż 40 proc. badanych przyznało, że zdecyduje się na zakupy nocne, podczas gdy 36 proc. odrzuca taką możliwość. Co czwarty badany nie miał jeszcze zdania w tej kwestii.

Zakupy w nocy oferuje zarówno Lidl, jak i Biedronka. Na terenie Warszawy w Akcji24 bierze udział 161 oddziałów Biedronki i 12 placówek Lidla.