Lidl zdaniem Polaków jest najbezpieczniejszym sklepem w czasie pandemii
THOMAS SAMSON/AFP/East News
Autor Maria Glinka - 9 Kwietnia 2020

Polacy wybrali już najbezpieczniejszą sieć w czasie pandemii. Co piąty wskazał właśnie ją

Lidl został liderem rankingu dotyczącego bezpieczeństwa zakupów w czasie pandemii. Również na drugim i trzecim miejscu znalazły się dwie popularne sieci handlowe.

Lidl z największym zaufaniem wśród klientów

Lidl uplasował się na pierwszym miejscu w kontekście poziomu bezpieczeństwa, jakie zapewniają sklepy w czasie pandemii. W ankiecie zorganizowanej przez agencję Skilltelligence co piąty Polak wskazał, że to właśnie w Lidlu zakupy są najbardziej bezpieczne.

Podjęto decyzję dotyczącą obostrzeń po świętach. Premier podał datyPodjęto decyzję dotyczącą obostrzeń po świętach. Premier podał datyCzytaj dalej

16 proc. ankietowanych wybrało Biedronkę, która znalazła się na drugim miejscu. Z kolei 8 proc. respondentów doceniło środki ostrożności wdrożone w Auchan, co plasuje tę sieć na trzeciej pozycji.

W pierwszej dziesiątce sieciówek, które zdaniem Polaków najlepiej spełniają wymogi bezpieczeństwa w czasie epidemii znalazły się także: Żabka, Kaufland, Lewiatan, Carrefour, Tesco, ABC i Stokrotka – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Jaki rodzaj sklepu jest najbezpieczniejszy zdaniem Polaków?

W badaniu pytano również o preferowany format sklepu. Wyniki wskazują, z uwagi na chęć uniknięcia dużych skupisk ludności, Polacy najbardziej ufają sklepom osiedlowym (38 proc.).

Z kolei 34 proc. ankietowanych uznało z najbezpieczniejsze super- i hipermarkety. Dyskonty zyskały uznanie wśród 28 proc. badanych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

Podstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćPodstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyćCzytaj dalej

Sprzedaż nocą może okazać się bardzo opłacalna

Ankieta wykazała, że nowe rozwiązanie polegające na umożliwieniu sprzedaży w nocy cieszy się sporym zainteresowaniem. Z pewnością przyczyni się to do wzrostu przychodów poszczególnych oddziałów.

Aż 40 proc. badanych przyznało, że zdecyduje się na zakupy nocne, podczas gdy 36 proc. odrzuca taką możliwość. Co czwarty badany nie miał jeszcze zdania w tej kwestii.

Zakupy w nocy oferuje zarówno Lidl, jak i Biedronka. Na terenie Warszawy w Akcji24 bierze udział 161 oddziałów Biedronki i 12 placówek Lidla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzieńBędzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzieńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News