Lidl wprowadza "ciche godziny" dla osób z ASD
wikimedia.org
Autor Maria Glinka - 3 Kwietnia 2020

Lidl wdraża ją we wszystkich sklepach. Ważna zmiana w godzinach otwarcia

Lidl postanowił pomóc osobom potrzebującym i wprowadza „ciche godziny”. Inicjatywa ma na celu zapewnienie komfortu dokonywania zakupów osobom z ASD.

Lidl z myślą o klientach z ASD (autism spectrum disorder)

Lidl, przy pomocy Fundacji JiM, opracował nową strategię działania, która opiera się na wprowadzeniu „cichych godzin” z myślą o komforcie zakupów osób ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin i opiekunów. Inicjatywa nawiązuje do dnia autyzmu, który jest obchodzony 2 kwietnia.

„To idealna okazja, aby pokazać solidarność z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich bliskimi. To dla nas niezwykle istotne, aby duże sieci handlowe, jak Lidl Polska wprowadzały w swoich placówkach ułatwienia” – przyznał prezes Fundacji JiM Tomasz Michałowicz.

W trosce o komfort zakupów

Osoby ze spektrum autyzmu są szczególnie wrażliwe na hałas i ostre oświetlenie, a panujący w sklepach tłok sprawia, że odczuwają stres – czytamy w raporcie Fundacji JiM.

Dlatego też w trakcie „cichych godzin” zostanie wyciszona muzyka oraz komunikaty, a klienci z ASD będą obsługiwani poza kolejnością w kasach pierwszeństwa (zazwyczaj jest to kasa nr 1). Uprzywilejowanie dla osób ze spektrum autyzmu będzie miało miejsce w każdy piątek w godzinach 8:00-10:00 oraz sobotę od 19:00 do 21:00 – podaje dlahandlu.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Uprzywilejowanie w czasie pandemii

W trudnym czasie pandemii został wdrożony cały szereg rozwiązań, aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort klientów. Na ten moment z kas pierwszeństwa mogą korzystać seniorzy, wolontariusze wspierający ich w kompletowaniu zakupów, pracownicy służby medycznej (lekarze, pielęgniarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni) oraz służby mundurowe (strażacy, policjanci, straż miejska, żołnierze wojsk obrony terytorialnej).

Rząd wprowadził ceny maksymalne. Za przekroczenie nawet 5 mln zł karyRząd wprowadził ceny maksymalne. Za przekroczenie nawet 5 mln zł karyCzytaj dalej

Wprowadzenie „cichych godzin” w sytuacji pandemii, gdy praca sklepów odbywa się na szczególnie określonych zasadach, nie jest możliwe. Lidl poinformował, że inicjatywa wejdzie w życie w momencie powrotu do standardowego funkcjonowania placówek.

Autyzm jest diagnozowany w Polsce u 1 na 100 dzieci. Łącznie w naszym kraju ok. 400 tys. osób choruje na ASD.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News