Kosmetyczki szykują się na drugi lockdown
Obraz spabielenda z Pixabay
Autor Redakcja BiznesInfo - 29 Października 2020

Fryzjerzy, kosmetyczki i cała branża już się szykuje. Ze strzyżeniem możesz już nie zdążyć

Kosmetyczki i fryzjerzy są pełni w obaw w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju. Druga fala pandemii zbiera coraz większe żniwa i na razie wygląda na to, że musimy się spodziewać sytuacji podobnej do tej sprzed kilku miesięcy - Polskę czeka drugi lockdown. Dla wielu branż oznacza to walkę o przetrwanie. To ostatni moment, żeby umówić się do fryzjera lub kosmetyczki. Potem może być już za późno.

Kosmetyczki i fryzjerzy szykują się na zamknięcie

Pandemia w Polsce przyspiesza. W czwartek 29 października Ministerstwo Zdrowia przekazało, że ostatniej doby potwierdzono 20 156 zakażeń koronawirusem oraz 301 ofiar choroby COVID-19. Jest to kolejny rekord - tak wysokich wyników jeszcze nie było.

Łukaszenka oskarża Andrzeja Dudę. Zarzuca mu sfałszowanie wyborówŁukaszenka oskarża Andrzeja Dudę. Zarzuca mu sfałszowanie wyborówCzytaj dalej

Pomimo wprowadzenia kolejnych restrykcji, liczba zakażeń stale rośnie i to w ogromnym tempie. Z tego względu kolejne branże obawiają się coraz bardziej najbliższej przyszłości - wszystko wskazuje na to, że czeka ich walka o przetrwanie, a wśród najbardziej narażonych na konsekwencje drugiego lockdownu znajdą się fryzjerzy i kosmetyczki.

Bez nowych obostrzeń, ale kosmetyczki już szykują się na zamknięcie

- Nie chcemy całkowicie zamykać gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe - mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrójJest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrójCzytaj dalej

Choć na dzisiejszej konferencji prasowej szef rządu nie ogłosił kolejnych obostrzeń, to kosmetyczki i fryzjerzy już teraz szykują się na najgorsze, czyli czasowe zamknięcie salonów.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

Jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna” spadają obroty w branżach, na które jeszcze nie zostały nałożone administracyjne restrykcje, dotyczy to m.in. kosmetyczek i fryzjerów. Branża beauty przygotowuje się na zamknięcie już za tydzień.

"Wiele punktów rozesłało do klientów zawiadomienia, by zapisywali się na najbliższe terminy, bo już za tydzień placówka może być zamknięta" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCo za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCzytaj dalej

Kosmetyczki i fryzjerzy załamani

Jeśli dojdzie do drugiego lockdownu, kosmetyczki i fryzjerzy mogą odnieść potężne straty finansowe. Nie wiadomo przecież ile to potrwa. A okres przedświąteczny należy do najlepszych w ciągu roku jeśli chodzi o zlecenia i zarobki.

- Bardzo tego nie chcemy, ale niestety spodziewamy się, że znowu możemy zostać zamknięci. To o tyle zła wiadomość, że lockdown nastąpiłby tuż przed sezonem żniw, czyli świętami Bożego Narodzenia - mówi w rozmowie z “DGP” pracownik salonu kosmetycznego.

NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaNFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Episkopat Polski właśnie przekazał. Nie żyje znany polski biskup
  3. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja
  4. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  5. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz
  6. Nie żyje legenda polskiego sportu. Kochały go tysiące Polaków, był idolem dla wielu osób
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego
Będą surowe kary za Strajk Kobiet? Prokurator Krajowy wydaje dyspozycje, jak karać demonstrantów. Grozi im więzienieBędą surowe kary za Strajk Kobiet? Prokurator Krajowy wydaje dyspozycje, jak karać demonstrantów. Grozi im więzienieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News