Kontrola policyjna w Wielkanoc? To możliwe
PHOTO PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS POZNAN, POZNANSCY POLICJANCI PODCZAS PATROLU W CZASIE EPIDEMII N/Z (L-P) ST SIERZ ILONA SAMOLAK 02/04/2020 POLICJA PATROL KWARANTANNA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Autor Radosław Święcki - 12 Kwietnia 2020

Policjanci mogą dziś też do ciebie zapukać z kontrolą. Nie będą bawić się w mandaty, czeka surowa kara na tysiące złotych

Kontrola policyjna w domu w Wielkanoc? To możliwe, a wówczas musimy się liczyć z surowymi karami. Skąd jednak mundurowi mieliby się pojawić u naszych drzwi? Wystarczy, że sąsiedzi zorientują się, że przebywają u nas osoby spoza najbliższego kręgu rodziny i powiadomią o tym mundurowych.

Kontrola policyjna w święta?

Kontrola policyjna w święta to nic miłego, ale chęć spotkania z najbliższymi w tym okresie może prowokować do złamania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Nad przestrzeganiem wprowadzonych zasad czuwa policja, która przestrzega przed odwiedzinami rodziny i znajomych w Wielkanoc.

- Rekomendacja rządu i ministra zdrowia jest jasna - zostańmy w swoich domach, nie podróżujmy i nie odwiedzajmy znajomych – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową komisarz Robert Opas z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

- To dla naszego zdrowia. W trakcie Świąt Wielkanocnych służbę będzie pełniło około 25 tys. funkcjonariuszy wspieranych przez żołnierzy oraz strażników miejskich, których zadaniem jest dbanie o nasze bezpieczeństwo a także sprawdzanie, czy stosujemy się do ograniczeń wynikających ze stanu epidemii w Polsce – dodał.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy ma się rodziców w podeszłym wieku, którzy wymagają pomocy a mieszkają daleko od naszego miejsca zamieszkania? Komisarz podkreśla, że policja każdy przypadek traktuje indywidualnie.

- Jeżeli są to osoby niesamodzielne i nie są w stanie sobie same poradzić, to jest to jeden z przypadków niebudzących wątpliwości i koniecznych, aby takim osobom pomóc. Trzeba jednak pamiętać, że jest to również zagrożenie dla samych rodziców, bo wszyscy musimy się traktować jako potencjalni nosiciele tego wirusa. Dlatego sugerowałbym jak najrzadszy kontakt z innymi ludźmi, aby ryzyko zarażenia było jak najmniejsze – wyjaśnia policjant.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Komisarz przestrzega przed organizacją rodzinnych świąt na działce.

- W takich sytuacjach może się zdarzyć, że będziemy w dużej grupie i grozi nam większa możliwość zarażenia. Więc sugerowałbym zdecydowanie zostać w domu – mówi Opas.

Maseczki już siedmiokrotnie droższe niż przed pandemią. Minister zapowiada regulację cenMaseczki już siedmiokrotnie droższe niż przed pandemią. Minister zapowiada regulację cenCzytaj dalej

Surowe kary

Komisarz zwraca również uwagę, że nie jest dobrym pomysłem spotkanie z rodziną, która na co dzień z nami nie mieszka. Pytany przez PAP, czy policja będzie sprawdzać mieszkania, czy są w nich inne osoby, na przykład na podstawie doniesień sąsiadów, odpowiada:

- Jeżeli będą ku temu podstawy, albo otrzymamy zgłoszenie, że w danym mieszkaniu odbywa się zgromadzenie, to jak najbardziej będziemy takie sygnały sprawdzać – mówi policjant, informując jednocześnie, jakie w takiej sytuacji mogą nas spotkać sankcje.

- W takich przypadkach takie osoby raczej nie będą karane mandatami, tylko od razu będzie o fakcie informowana inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę administracyjną od 5 do 30 tysięcy złotych – tłumaczy Opas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News