BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 05.05.2020. Epidemia koronawirusa. Zamkniety ogrodek restauracyjny przy pl Konstytucji.

East News, Piotr Molecki

Koncerty od wczoraj w pełni legalne. Branże wciąż ma jednak związane ręce

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

W ramach luzowania obostrzeń powróciły także koncerty. Przedstawiciele branży podkreślają, że zasady dotyczące koncertów są absurdalne i praktycznie uniemożliwiają ich organizację.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie limity obowiązują na koncertach

  • Dlaczego branża koncertowa nie może pracować

Koncerty znów legalne

Trzecia fala pandemii koronawirusa powoli odchodzi w zapomnienie, program szczepień jest realizowany w szybkim tempie, a zatem rząd zdecydował się na powolne luzowanie obostrzeń. Choć na wakacyjne zasady jeszcze trochę poczekamy to na koncert możemy wybrać się od piątku.

Mikołaj Ziółkowski, prezes Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych w rozmowie z Polsat News powiedział, że zasady i limity przewidziane w rozporządzeniu praktycznie uniemożliwiają zorganizowanie jakiegokolwiek koncertu.

Przypomnijmy, że koncerty obecnie można organizować przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, ale także w limicie do 250 osób [bez osób zaszczepionych - red.]. Na widowni co drugie miejsce musi pozostać wolne, a na powietrzu obowiązują 1,5 metrowe odstępy.

Ekspert określił, że maksymalna liczba jest absurdalna, a na "stadion może wejść nawet 22 tys. osób". Zdaniem Ziółkowskiego to właśnie owe limity uniemożliwiają organizację plenerowych koncertów.

Koncerty niemożliwe do zorganizowania

Branża koncertowa miała wnioskować o zupełnie inne limity - bardziej racjonalne i umożliwiające organizację wydarzenia. Przedstawiciele branży powołują się badania naukowe potwierdzające, że na koncertach plenerowych praktycznie nie dochodzi do zakażeń.

Ziółkowski stwierdził, że rząd niesprawiedliwie potraktował branżę koncertową. Uznał, że powinny obowiązywać limity takie, jak na jesieni - 1 osoba na 4 mkw. Podkreśla, że branża wciąż jest otwarta na negocjacje i rozmowy.

Tomasz Grewiński z Izby Gospodarczej Menadżerów Artystów Polskich także uważa limity koncertowe za absurdalne. Podkreśla, że premier Mateusz Morawiecki powinien rozmawiać, bo w takich warunkach nie da się przeprowadzić wydarzenia.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Waloryzacja emerytur mocno w górę

Polska i świat

Waloryzacja emerytur już zakończona. ZUS dorzucił do kont 164 mld zł

Czytaj więcej >
Mało radosny sondaż dla Donalda Tuska

Polska i świat

Tusk nie będzie miał czego szukać w krajowej polityce. Sondaż nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i świat

Wakacje nad Bałtykiem z gigantycznymi cenami. Portfele Polaków aż piszczą

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Nowa Biała po tragedii na ustach całego kraju. Wypłata zasiłków już ruszyła, pogorzelcy dostaną 6 tys. zł

Czytaj więcej >
ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Polska i świat

PPK miały być sukcesem, jest wielka klapa. Zamiast 11 mln uczestników ledwo 2,3 mln

Czytaj więcej >
Unsplash/Eugene Chystiakov

Polska i świat

Niemcy: polskie opiekunki ujawniają gorzką prawdę. Tylko 2 godziny czasu wolnego dziennie

Czytaj więcej >