Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Członkini komisji wyborczej z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Przy wyborach pracowali tez jej mąż i teść
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 04.07.2020 02:00

Członkini komisji wyborczej z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Przy wyborach pracowali tez jej mąż i teść

Członkini komisji wyborczej z koronawirusem. Sama poinformowała o dodatnim wyniku testu.
https://wikipedia.org/Warszawska-róg-Szerokiej-w-Tomaszowie-Mazowieckim-w województwie-łódzkim-PL-EU

Komisja wyborcza z jednym zakażonym

Bycie członkiem komisji wyborczej to ogromny zaszczyt dla wielu obywateli. Nawet kandydat na prezydenta, Rafał Trzaskowski postanowił powołać tzw. mężów stanu w poszczególnych komisjach, aby śledzili prawidłowy przebieg wyborów prezydenckich. Niemniej stanowisko członka wiąże się także z pewnymi zagrożeniami, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Jak poinformowała w piątek Marta Cytryńska, wójt gminy Jasieniec, w jednej z tamtejszych komisji wyborczych, członkini była zakażona.

Członkini komisji wyborczej sama poinformowała urząd o swoim stanie zdrowia. W rozmowie z TVN24, wójt gminy powiedziała, że o zakażeniu urząd dowiedział się w okolicach środy. Gmina rozpoczęła współpracę z sanepidem. Na razie na wyniki testów czekają także członkowie rodziny kobiety. Sprawę komplikuje fakt, że poza nią w komisjach wyborczych zasiadali także jej mąż i teść. Wyniki testów na obecność koronawirusa zakażonej i jej rodziny mogą być znane już w poniedziałek

Co dalej z pracami komisji wyborczej?

Przypomnijmy, że członkiem komisji wyborczej zostaje się na obie tury wyborów prezydenckich. Wójt gminy poinformowała, że urząd zawiadomił o przypadku koronawirusa delegaturę PKW w Radomiu. Podkreśliła, że wszyscy członkowie komisji zostaną poddani testom na obecność wirusa. Przypomniała, że za samą organizację wyborów odpowiada Państwowa Komisja Wyborcza i to w jej gestii leży dalsze działanie w sprawie funkcjonowania jasienickich komisji wyborczych - podaje TVN24.

Do tej pory w Polsce stwierdzono 35 719 przypadków zakażeniem koronawirusem. W woj. mazowieckim są to 5 152 przypadki, natomiast w woj. śląskim, aż 13 176. Do tej pory na COVID-19 zmarło 1 512 osób w całym kraju.