BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kim Dzong Un: osobisty list od Trumpa był doskonały, zastanowię się nad nim. Jest szansa na denuklearyzację?

24 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Kim Dzong Un wyznał, że otrzymał osobisty list od Donalda Trumpa i że głęboko zastanowi się nad jego "doskonałą treścią". Czy Trump przekona go do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego?

"Doskonały" list od Donalda Trumpa

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un zdradził, że otrzymał „osobisty list” od prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Koreańska Centralna Agencja Informacyjna poinformowała, że ​​Kim „powiedział z satysfakcją, że list ma doskonałą treść. Doceniając zdolność politycznego osądzania i niezwykłą odwagę prezydenta Trumpa, Kim Dzong Un powiedział, że poważnie rozważy jego interesującą treść".

Sarah Sanders, sekretarz prasowy Białego Domu, potwierdziła, że ​​Trump wysłał list do przywódcy Korei Północnej oraz że zwierzchnikami państw trwa. W wywiadzie dla magazynu Time  Trump powiedział, że otrzymał także „list urodzinowy” od pana Kima, który został dostarczony ręcznie dzień wcześniej.

Jest jednak szansa na denuklearyzację?

Formalne rozmowy między USA a Koreą Północną załamały się po nieudanym szczycie Kim Dzong Una i Donalda Trumpa w lutym w Wietnamie. Trump nagle odszedł i powiedział, że nie chce zgodzić się na warunki Kima dotyczące zniesienia wszystkich sankcji bez zapewnienia denuklearyzacji. Oficjalne stanowiska przywódców pozostają takie same. USA domaga się, aby Korea Północna całkowicie porzuciła swoją broń nuklearną, zanim zniesie nałożone na nią międzynarodowe sankcje. Korea Północna poszukuje sposobu na to, aby uzyskać ustępstwa ze strony Stanów Zjednoczonych bez większego zaangażowania w denuklearyzację.

Biuro prezydenta Korei Południowej poinformowało, że wymiana listów między Kimem a Trumpem to pozytywny krok w kierunku utrzymania dynamiki dialogu.

Biuro prezydenta Korei Południowej poinformowało, że wymiana listów między Kimem a Trumpem to pozytywny krok w kierunku utrzymania dynamiki dialogu.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >