By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147
By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Czerwca 2020

Polska otworzy granice, ale nie ze wszystkimi. Już wiadomo, na kogo otworzy się nasz kraj

Kiedy otwarcie granic? Zapewne wiele osób planujących wakacje zastanawia się nad tą kwestią. Wygląda na to, że decyzja może nastąpić już niebawem. Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk zdradził dzisiaj, kiedy otwarcie granic może nastąpić.

Kiedy otwarcie granic?

W rozmowie z Radiem Zet wiceszef resortu spraw zagranicznych zaznaczył, że rozmowy na ten temat są prowadzone między MSWiA, MSZ, MZ i GIS. Kiedy otwarcie granic? Polityk stwierdził, że decyzja w tej sprawie to “kwestia dni, a może nawet godzin”.

- Bardzo byśmy chcieli, żeby rzeczywiście przed wakacjami te granice były otwarte i do tego dążymy - powiedział Szynkowski vel Sęk w rozmowie z Radiem Zet.

Spadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćSpadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Wiceszef resortu spraw zagranicznych podkreślił, że kierunki, które są rozpatrywane w pierwszej kolejności to państwa unijne, szczególnie kraje bałtyckie, a także Czechy, Słowacja i Węgry. Dopytywany o to, kiedy otwarcie granic z Ukrainą, zaznaczył, że w tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana, m.in. ze względu na to, że jest to granica zewnętrzna Unii Europejskiej, a także z powodu sytuacji epidemiologicznej w tym kraju.

Ogromna pomyłka ZUS, też mogłeś na niej skorzystać. Przypadkiem dostali tysiące złotych na kontaOgromna pomyłka ZUS, też mogłeś na niej skorzystać. Przypadkiem dostali tysiące złotych na kontaCzytaj dalej

Kiedy otwarcie granic? Decyzja najpóźniej w czwartek

Przedstawiciel MSZ odpowiedział też na pytanie, co z wakacyjnymi wyjazdami. Niezależnie od tego, kiedy otwarcie granic nastąpi, jego resort rekomenduje korzystanie z turystyki krajowej. Jak dodał, aktualnie to najbezpieczniejszy sposób podróżowania, a “w Polsce jest co zobaczyć”.

Jeżeli ktoś decyduje się wszakże na podróżowanie poza granice Polski, to wydamy też odpowiednie rekomendacje w tej sprawie, które kraje są możliwe, które kraje są względnie bezpieczniejsze, a które mniej bezpieczne - powiedział Szynkowski vel Sęk w Radiu Zet.

W poniedziałek Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Kamiński poinformował, że decyzja w sprawie otwarcia polskich granic zostanie ogłoszona jeszcze przed Bożym Ciałem, które przypada w czwartek, 11 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Od czerwca emeryci i renciści mają dużo łatwiej. ZUS wprowadził zmiany, aż 3732,10 zł więcej w portfeluOd czerwca emeryci i renciści mają dużo łatwiej. ZUS wprowadził zmiany, aż 3732,10 zł więcej w portfeluCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News