Kamper zdobywa popularność
Wikimedia Commons Stacey Harris CC2.0
Autor Konrad Karpiuk - 13 Września 2020

Polacy pokochali jeden rodzaj samochodów. Najwyraźniej bierzemy przykład z Niemców

Kampery niedawno wróciły do łask w Niemczech. Po zniesieniu lockdownu odnotowano tam aż 10 tys. nowo zarejestrowanych kamperów, co było rekordowym wynikiem. Moda dotarła także do Polski.

Kamperem na wakacje. Polacy coraz chętniej kupują "mobilne domy"

Kamper nie jest częstym widokiem na Polskich ulicach, ale po pandemii koronawirusa nieco ich przybyło. Według Instytutu Badań Motoryzacyjnych Samar, przez pierwsze osiem miesięcy 2020 roku, Polacy kupili więcej nowych kamperów niż w całym 2019 roku. Ponadto znacznie lepiej sprzedają się te z rynku wtórnego.

Jak pisze portal bankier.pl, od początku roku Polacy zarejestrowali 708 nowych kamperów, co jest wzrostem o 24,4 proc. względem takiego samego okresu w 2019 i o 7 proc. względem całego roku. Porównując ze statystykami z 2017 roku, to liczba zarejestrowanych kamperów zwiększyła się o 13 proc. Wygląda więc na to, że wraca moda na caravaning.

Coraz częściej sprowadzane są także kampery z zagranicy. W sezonie wakacyjnym (czerwiec - sierpień) zarejestrowano 683 tego typu pojazdy (wzrost o 65 proc. względem 2019 roku). Od stycznia na polskich ulicach przybyło 1157 używanych kamperów sprowadzonych z zagranicy (wzrost o 23,3 proc. względem analogicznego okresu w 2019 roku).

Tajemnicze nasiona z Chin zbadane. Wiemy już co docierało w paczkachTajemnicze nasiona z Chin zbadane. Wiemy już co docierało w paczkachCzytaj dalej

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu

Popularność kamperów w Polsce

Instytut Samar opublikował także, jakie kampery najczęściej są kupowane przez Polaków. Okazuje się, że największą popularnością cieszą się te wyprodukowane przez Roller Team, zarejestrowano 135 nowych egzemplarzy. Drugie miejsce zajął Dethleffs z 90 nowymi egzemplarzami, a trzeci Benimar z 88 nowymi rejestracjami. Natomiast najczęściej przerabianą na kampery marką był Volkswagen (80 sztuk).

Co ciekawe, najwięcej kamperów zarejestrowano na Śląsku (147 nowych zarejestrowanych egzemplarzy w 2020 roku). Drugie było Mazowsze z 142 kamperami, a trzecia Wielkopolska, w której licznik na razie zatrzymał się na 103 egzemplarzach. Najmniejszy wzrost nowych rejestracji odnotowano na Podlasiu i Lubelszczyźnie.

Świetne wieści dla seniorów. Uprawnionych do pobierania wyższych emerytur będzie znacznie więcejŚwietne wieści dla seniorów. Uprawnionych do pobierania wyższych emerytur będzie znacznie więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Kubica wraca do Formuły 1. Przekazał informację, na którą czekali wszyscy
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Właściciele psów muszą być gotowi na nowy obowiązek. Znajdzie się w nowelizacji ustawyWłaściciele psów muszą być gotowi na nowy obowiązek. Znajdzie się w nowelizacji ustawyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News