Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > „Jeżeli tych ofiar będzie mniej, to mniej będziemy mogli uczynić dobra”. Rydzyk apeluje o większe wpłaty
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 14.03.2023 08:44

„Jeżeli tych ofiar będzie mniej, to mniej będziemy mogli uczynić dobra”. Rydzyk apeluje o większe wpłaty

Tadeusz Rydzyk
ARTUR HOJNY/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk obawia się, że przez obniżkę podatków, zmniejszą się dochody jego mediów, informuje portal wirtualnemedia.pl. 

Specjalna prośba Rydzyka

Serwis informuje, że przesłanie założyciela Radia Maryja i TV Trwam emitowane jest przed każdym wydaniem serwisów informacyjnych. Rydzyk obawia się, że przez obniżenie stawki PIT do 12 proc., będzie miał mniejsze dochody z 1,5 proc. podatku. „Jeżeli tych ofiar będzie mniej, to mniej będziemy mogli uczynić dobra” - przekonuje. 

Środki na pomoc w wychowaniu młodzieży

Rydzyk twierdzi, że mniej pieniędzy na prowadzone przez niego media, a także związaną z nim Fundację Nasza Przyszłość, przyniesie negatywne skutki. „To pomoc w edukacji, patriotycznym wychowaniu dzieci i młodzieży” - przekonywał Szef Radia Maryja.

Duchowny mówi, że wiele osób będzie miało niższe dochody do opodatkowania, co przełoży się na mniej pieniędzy dla jego mediów. Chodzi o podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, a także zmniejszenie podstawowej stawki PIT z 17 do 12 proc.

Bogaci ludzie mają zamknięte serca dla dobra

„Grupy podatników wspomagających fundację to emeryci i renciści oraz osoby z niższymi dochodami. (…) Niestety ludzie bogatsi mają chyba pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, zamknięte serca dla dobra” - podnosił ojciec Rydzyk.

Apelował także o to, żeby szukać innych osób, które chciałyby wspomóc jego działalność, bo wpłat na pewno będzie mniej.

Ogromne wsparcie od rządu

Portal informuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat Ministerstwo Finansów zawarło umowy z Telewizją Trwam na niemal 300 tys. zł. Dwa kontrakty zostały zawarte z telewizją Rydzyka przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a ich wartość opiewała na około 330 tys. zł. Natomiast Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała prawie 430 tys. zł dotacji od Ministerstwa Spraw Zagranicznych.