Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Jaką emeryturę pobiera Anna Grodzka? Kwota nie jest wysoka. "Muszę spinać budżet"
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.12.2023 17:39

Jaką emeryturę pobiera Anna Grodzka? Kwota nie jest wysoka. "Muszę spinać budżet"

Anna Grodzka
KAPiF

Wysokość emerytur osób publicznych budzi ogromne zainteresowanie. Okazuje się, że sporo z nich pobiera świadczenia, które nie są dla nich wystarczające. Jedną z takich osób jest była posłanka, Anna Grodzka. 

Emerytura Anny Grodzkiej wcale nie jest wysoka

Anna Grodzka po wielu latach ciężkiej pracy przeszła na zasłużoną emeryturę w 2011 roku. Okazuje się jednak, że wcale nie może liczyć na poselską emeryturę i pobiera świadczenie, które nie jest dla niej satysfakcjonujące. Wspomniała o tym w wywiadzie dla “Polityki”, którego udzieliła jakiś czas temu i wyznała, że kwota nie jest dla niej wystarczająca. 

Zobacz także: Emerytura po śmierci współmałżonka nie przepada. Jak ją przejąć i ile wynosi?

To koniec finansowania Kościoła z budżetu państwa? Jest konkretna zapowiedź i data

Lech Wałęsa również nie jest zadowolony ze swojego świadczenia

Lech Wałęsa jest kolejną osobą ze świata polityki, którą nie jest zadowolona ze swojego świadczenia emerytalnego. W rozmowie z Piotrem Lekszyckim i Kamilem Szewczykiem wyznał, że dalej musi pracować, przez co nie może w pełni cieszyć się czasem z wnukami. Aktualnie były prezydent pobiera około 11 tysięcy złotych miesięcznie

Ale to od niedawna, gdzieś od pół roku, wcześniej to było 5-6 tys. Teraz jest trochę lepiej, ale wszystko podrożało, więc mniej więcej jest to samo — przyznał Lech Wałęsa w programie “Politycy od kuchni”. 

Anna Grodzka musi "spinać budżet"

Anna Grodzka przyznała, że jej świadczenie emerytalne należy do bardzo skromnych i zdecydowanie nie jest dla niej wystarczające. Polityk wie, co czuje większość polskich seniorów.

Jestem teraz zwykłą emerytką. Ktoś może sobie wyobrażać, że mam jakąś poselską emeryturę - nie, mam zupełnie zwykłą, jaką wypracowałam w toku życia. Przez wiele lat byłam przedsiębiorcą i nierozważnie płaciłam minimalne składki. Teraz muszę spinać budżet z miesiąca na miesiąc — żaliła się była posłanka podczas rozmowy z “Polityką”. 

Tagi: Emerytura