Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Iga Świątek wygrywa w Paryżu. Jednocześnie zgarnia wielkie pieniądze
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 10.06.2023 19:07

Iga Świątek wygrywa w Paryżu. Jednocześnie zgarnia wielkie pieniądze

Iga Świątek
WTA

Iga Świątek po raz drugi z rzędu wygrała turniej Roland Garros w Paryżu. Oznacza to jednocześnie, że zgarnęła sporą kwotę pieniędzy w ramach nagrody za zwycięstwo.

Kolejne zwycięstwo Świątek

W Paryżu zakończył się kolejny finał zaliczanego do Wielkiego Szlema turnieju Roland Garros. Iga Świątek w emocjonującej rozgrywce pokonała Karolinę Muchovą 6:2, 5:7, 6:4

Jak podaje Wirtualna Polska, po bezproblemowym I secie Polka miała problemy w II partii finału, którą przegrała. W III secie nie poddała się i po początkowych problemach (i spowodowaniu nerwów u wielu kibiców) zdołała go wygrać.

Pula nagród była spora

Randze turnieju dorównują również nagrody przygotowane przez organizatorów. Jak informuje Onet, pula nagród w turnieju pań wynosiła 49,6 mln euro - w przeliczeniu jest to 220,22 mln zł.

Kwota łączna była większa od zeszłorocznej o 12,3 proc. Za samo zakwalifikowanie się do finału, Świątek i Muchova zagwarantowały sobie 1,15 mln euro, co daje ok. 5,1 mln zł.

Nagroda największa ze wszystkich

Z informacji Onetu wynika również, że kwoty nagród zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w przypadku turniejów wielkoszlemowych są już zrównane. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na bonusy od organizatorów.

Portal Onet.pl podaje, że po zwycięstwie w Paryżu Iga Świątek zabierze ze sobą 2,3 mln euro nagrody. Po przeliczeniu na złotówki daje to ok. 10,21 mln zł. Nie oznacza to również, że liderka rankingu WTA zamierza się zatrzymywać - pod koniec czerwca w Bad Homburg w Niemczech czeka ją kolejny turniej.