Iceland Foods wyznacza godziny zakupów tylko dla seniorów
Wikipedia/Ardfern
Autor Maria Glinka - 17 Marca 2020

Sieć sklepów wprowadza godziny zakupów tylko dla seniorów. Chce zadbać o ich bezpieczeństwo

Iceland Foods zdecydowała się na innowacyjne rozwiązanie w związku z pandemią koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, firma wprowadza godziny zakupów „tylko dla seniorów”.

Iceland Foods z nową strategią

Iceland Foods to brytyjska sieć handlowa zajmująca się sprzedażą detaliczną artykułów spożywczych, w szczególności mrożonych. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród osób młodszych, jak i starszych. W celu zminimalizowania zagrożenia zakażenia koronawirusem podjęto decyzję o wyznaczeniu konkretnych godzin, w których ze sklepu będą mogli skorzystać jedynie seniorzy.

Sklepy mają być otwierane godzinę wcześniej niż zazwyczaj – ten czas ma być przeznaczony na zakupy wyłącznie osób starszych. Nie jest to odgórna zasada i poszczególne oddziały będą mogły samodzielnie podjąć decyzję o wyznaczeniu godziny zakupów dla seniorów.

Im wcześniej, tym lepiej i bezpieczniej

Na taki krok zdecydował się sklep w centrum handlowym Kennedy w Belfaście, który od dzisiaj będzie otwierany o 8.00 i przez pierwszą godzinę ma służyć jedynie osobom w podeszłym wieku – podaje Rzeczpospolita. Z kolei oddział w Thanet od środy będzie dostępny dla seniorów między 7 a 8.00.

Wybór godziny porannej jest podyktowany większym prawdopodobieństwem, że w asortymencie znajdą się te produkty, które są w ostatnim czasie masowo wykupywane m.in. makarony, papier toaletowy czy mrożonki. Wczesna wizyta w sklepie pozwali seniorom uniknąć tłumów, co jest niezwykle istotne, ponieważ są oni grupą wiekową szczególnie narażoną na zakażenie koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

Bez kontroli w trosce o zdrowie

Icealand Foods zapewnia, że obsługa nie będzie weryfikowała wieku klientów i apeluje do młodszych konsumentów o wyrozumiałość wobec nowej polityki niektórych placówek.

Sieć pozostawia swoim oddziałom dużą dowolność w doborze odpowiednich środków ostrożności w związku z epidemią. W wybranych lokalach wprowadzono ograniczenia sprzedaży niektórych produktów, które w zatrważającym tempie znikały z półek. Sklepy wystosowały prośbę do klientów o rozsądne zakupy i rezygnację z gromadzenia nadmiernych ilości żywności i artykułów higienicznych.

Menadżer magazynu Iceland Foods zapewnił, że firma nie odczuwa braków w asortymencie. Łańcuch dostaw jest bezpieczny, więc nie ma potrzeby robienia zapasów – podaje bbc.com.

Wszystkie działania podejmowane przez spółkę mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu zakupów seniorów w tym „szczególnie stresujących dla nim czasie”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News